Facebook’da Arkadaş Silme NedenleriFacebook’ta arkadaş listesinden en çok çıkartılanlar, bakın kimlermiş…

Facebook’un kuruluş amacı tanıdıklarını okul arkadaşlarını bulmakdı ancak istatistiklerde en çok silinen arkadaşlar arasında lise arkadaşları bulunuyor. 

Colorado Denver Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre arkadaşlıktan en sık çıkarılanlar listesinde lise arkadaşları birinci sırada geliyor.

Öyle görünüyor ki, sosyal medya artık gerçek dünyadan çok daha önemli…

Facebook ‘da zaman zaman silinen arkadaşlar oluyor. Peki neye göre siliniyor. En çok hangi arkadaş gurubu siliniyor Facebook’da arkadaş silme nedenlerini araştırılmış. Colorado Denver Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre işte sonuçlar.

Facebook arkadaş listesinden çıkanların arkadaşların arasında lise arkadaşları birinci sırada geliyor. Sebebi ise ; lise arkadaşlarını arkadaş listesinden silen kişilerin en önemli bahanesi, lise arkadaşlarının Facebook’ta rahatsız edici bir fanatizm ile siyasi veya dini görüşlerini paylaşması

İkinci sırada ise, herhangi bir ortak geçmişe sahip olunmayan arkadaşlar yer alıyor.

Üçüncü sırada, bir arkadaş vasıtasıyla tanışılan ve arkadaş listesine alınan arkadaşlar bulunuyor.

Dördüncü sırada iş arkadaşları.Sebebi ise ; iş arkadaşlarının birbirlerine gerçek hayattaki davranışları nedeniyle küsmemesi ama Facebook’taki fikir ayrılıkları nedeniyle birbirlerini arkadaş listesinden çıkararak tavır alması.

Beşinci sırada ise ortak ilgi alanları nedeniyle tanışılan arkadaşlar dikkat çekiyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir