Efsane Geri GeldiEfsane Geri Geldi

Yılların efsanesi Örümcek adam geri dönüyor.

Aksiyon ve fantastik bir hikâye olan The Amazing Spider Man 2 i “İnanılmaz Örümcek Adam 2” bugün vizyona giriyor. Örümcek adam efsane olan maceralrı ile kaldığı yerden devam ediyor.

Henüz sinemaya gelmeden oyunları ile gündemden düşmeyen The Amazing Spider Man 2’nin Hikâye ve senaryosu Alex Kurtzman, Roberto Orci ve Jeff Pinkner tarafından yazıldı. Marc Webb’in yönettiği “İnanılmaz Örümcek Adam 2”  süperkahramanı Andrew Garfield canlandırıyor. Yapımcılığını Avi Arad ve Matt Tolmach’ın üstlendiği filmin diğer önemli rollerinde ise Emma Stone, Jamie Foxx ve Dane DeHaan var.

Örümcek Adam’ın en önemli savaşının kendi içinde olduğunu tüm sinemaseverler biliyor: Peter Parker’ın sıradan mecburiyetleri ile Örümcek Adam’ın olağanüstü sorumlulukları arasındaki çatışma. Fakat “İnanılmaz Örümcek Adam 2”de, Peter Parker kendisini daha büyük bir çatışmanın beklediğini görüyor. Yeni filmin hikâyesi şöyle gelişiyor: Örümcek Adam (Andrew Garfield) olmak artık harikadır. Peter Parker için, hiçbir his gökdelenler arasında salınmakla, bir kahraman olmayı benimsemekle ve Gwen’le (Emma Stone) zaman geçirmekle bir olamaz. Fakat Örümcek Adam olmanın bir bedeli vardır: Sadece Örümcek Adam, New Yorklu hemşerilerini şehri tehdit eden korkunç kötü adamlardan koruyabilir. Electro’nun (Jamie Foxx) ortaya çıkışıyla, Peter’ın kendisinden çok daha güçlü bir düşmanla karşılaşması gerekecektir. Ve eski dostu Harry Osborn da (Dane DeHaan) geri dönünce, Peter tüm düşmanlarının tek bir ortak noktası olduğunu anlar.

Sevilen Süper kahramanları hatırlayacak olursak:

Superman: Diğerlerinin hepsi sıradan birer adamken, Christopher Reeve’nin oynadığı acemi gazeteci Clark Kent telefon kulübelerinde üzerini değiştirip dünyayı kurtarıyordu.

Batman: Günümüzün “Batman”i Christian Bale olsa da, Yarasa Adam’ı hepimiz Michael Keaton’la sevmiştik.

Wolverine: Hugh Jackman’ın oynadığı Wolverine, gerek X-Men serisiyle, gerekse başlı başına hikâyeleriyle seyirciyi sinemaya toplamayı başarıyor.

Hulk: Süper kahramanların en sinirlisi unvanını “Hulk”un hak ettiği kesin. E, ne de olsa bir tek kızınca o yeşile dönüyor!

Demir Adam: Yine son yıllarda öne çıkan bir süper kahramanda sıra: Demir Adam’da. Robert Downey Jr.’ı zengin eden kahramanımızın çizgi filmi de var.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir