Annelere SMS İle Uyarı Dönemi BaşlıyorAnnelere SMS İle Uyarı Dönemi Başlıyor

Annelere uyarılar SMS İle bildirilecek. Bebekler SMS İle Takipte. Sağlık bakanlığının yeni adımı SMS ile Bebek Takibi. Annelere bebeğin sağlığı ile ilgili gerekli hatırlatmalar SMS ile Gönderilecek.

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ömer Tontuş’tan aldığı bilgilere göre, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi için gözlerini dünyaya yeni açan bebekleri takibe alan Bakanlık, yeni bir uygulama başlattı.

SMS Uyarıları

SMS ile ulaşılan annelere gönderilecek bilgiler arasında,  aşı takvimi, işitme, yürüme ve anne sütü gibi konularda önemli hatırlatmalar yapılacak.Bu mesajlarla anne sütünden aşı takvimine kadar birçok konuda kimi zaman bilgilendirme kimi zaman da uyarı yapacaklarını belirteni Tontuş, şu açıklamalarda bulundu:

“Doğum yapılan hastaneden telefon numarası alınan anneye bebeğinin gelişimiyle ilgili dikkat etmesi gerekenleri kısa mesaj atarak bildireceğiz. Örneğin birinci ayda yapılması gereken aşı varsa hatırlatacağız, görme, işitme, duyma ile ilgili sorun olup olmadığı konusunda dikkatini çekeceğiz. Mesela, ‘Bu ay sizinle göz teması kurması gerekir, bunun farkında mısınız’ diye soracağız.”

Tontuş, bunun için özel bir SMS hizmeti satın alındığını, gerekli eğitimlerin de verildiğini ifade etti.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir