Trafikte Cezan Var Mı ? Trafik Cezası Sorgulama- Tıkla ÖğrenTrafikte Cezan Var Mı ? Trafik Cezası Sorgulama- Tıkla Öğren

Trafik cezanızın hızlı öğrenip erken ödeme yapmanın yolu internet vergi dairesinden tc kimlik no ve plaka numaranızı yazarak sorgulama yapmak.

Yapmanız gereken bu linke tıklayıp araç plakanızı, araç tescil tarihinizi ve TC numaranızı girerek sorgulama yapmak. Bu site Gelirler İdaresine bağlı ve internet vergi dairesi olarak geçiyor ve trafik cezası sorgulama yapmanın en güvenli yolu. 

2014 TRAFİK CEZALARI NE KADAR?

ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMA CEZASI :

Madde 48/5, belirtilen miktarın üzerinde alkollü araç kullanmak

Kimlere uygulanacak: sürücülere
Ceza tutarı ne kadar:1. defasında 727 TL, erken ödeme 545,25 TL
2. Defasında 911 TL, erken ödeme 683,25 TL
3 ve 3ten fazlasında 1.462 TL (en az 6 ay) peşin 1.096,50 TL
Ceza puanı: 20
Belgenin geri alınma durumu: Geriye doğru 5 yıl içerisinde 1. defada 6 ay, 2. defada 2 yıl, 3 ve 3′ten fazlasında 5 yıl (3 ve 3 ten fazla olması durumunda mahkemece)
Sürücüler araç kullanmaktan men edilir.

Sürücülerden 2. defa alkol aldığı tespit edilenler Sağlık Bakanlığınca sürücü davranışlarını geliştirme eğitimine tabi tutulurlar, eğitimi başarıyla tamamlayanların belgeleri süresi sonunda iade edilir, 3 ve 3′ten fazlasında ise sürücüler psiko-teknik değerlendirmeye ve psikiyatri muayenesine tabi tutulurlar, bu değerlendirme ve muayene sonrasında durumu uygun olanlara süresi sonunda belgeleri iade edilir.

EHLİYET TAŞIMAMA CEZASI :

Ceza Tutarı Ne kadar: 1.462 TL, erken ödeme 1.096,50 TL
Açıklama: Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse ayrıca trafik zabıtasınca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir.

Sayfa: 1 2 3


Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir