HTC One M8 Mini’den HaberlerHTC One M8 Mini’den Haberler

HTC Mini’nin mayıs ayı sonrası Asya ve Avrupa pazarlarına sürülebileceği tahmin ediliyor.

Akıllı telefonlar artık yanlarında mini modellerini beraberinde getiriyorlar. Son olarak HTC M8’inde mini modeli de akıma katılanlar arasında.

Mini modellerde üstün teknikli amiral telefonların küçük boyutlu ve teknik açıdan biraz daha kısıtlı ve hali ile de fiyatı daha düşün olan ürünler. Böylece Mini kavramı ile daha çok kullanıcıya ürettikleri telefonları ulaştırabiliyorlar.

Şimdilerde ise HTC M8’in minisi bekleniyor. Son gelen bilgilerde cihazın Mayıs ayı sonlarına doğru Asya ve Avrupa pazarına sürmeye hazırlanacağı yönünde.

HTC One M8 minileri Amerika Birleşik Devletlerinde ise Verizon’un satması bekleniyor.

Mobilitenin ünlü sızdırıcısı ve haber kaynaklarından biri olan Evleaks, Twitter’da HTC One M8 mini’nin Verizon’da olduğunu belirtti.

HTC One M8 Mini’nin teknik özellikleri hakkında çıkan söylentiler ise; orta seviye bir akıllı telefon olması beklenen cihaz 4.5 inçlik 720 x 1280 çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak. Android 4.4 KitKat ile gelen cihaz aynı HTC One M8 gibi Sense 6.0 UI ile gelecek. 13 megapiksellik kameraya sahip olması beklenen HTC One mini de işlemci olarak ise dört çekirdekli 1.7GHz Snapdragon 400 olması ön görülüyor. Bunların yanı sıra cihaz da 1 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanın bulunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir