Kelebek Gibi Uçar, Arı Gibi SokarımÖlümüyle dünyayı yasa boğan efsane boksör Muhammed Ali’nin “Kelebek gibi uçar, arı gibi sokarım” sözüyle dünyada yankı uyandırmıştı.

Muhammed Ali’nin önceki gün (72 yaşında ) yaşamını yitirdi)  Ölümünün ardından evinin önündeki ağacı arıların kaplaması ise şaşkınlık yarattı!

Kelebek Gibi Uçar, Arı Gibi Sokarım

Muhammed Ali‘nin hayranları Louisville’deki evinin önüne çiçekler ya da da duygularını yansıtan mesajların yazılı olduğu notlar bırakıyor. Evi,n önünde içe ilgi çekici olaylar meydana geldi.

Muhammed Ali’nin meşhur sözü “Kelebek gibi uçar, arı gibi sokarım” Louisville’deki evin dışında bir duvara işlenmişdi. Muhammed Ali’nin ölümünün ardından ise bu duvarın yakınındaki ağaca yaklaşık 15 bin arı akın etti.

Kelebek Gibi Uçar, Arı Gibi Sokarım

İngiliz Daily Mail’in haberine göre; Arı istilasını kontrol altına alması için çağrılan arıcı Kevin McKinney, “İroni beni hiç şaşırtmıyor. Arılar bu yıl sekizinci kez akın ediyor ama Ali’nin duvar yazısı üzerinde ilk kez oluyor” dedi.

Muhammed Ali’nin Cenazesi Ne Zaman Yapılacak?

Cuma gecesi Arizona’da yaşamını yitiren boksörün naaşı doğup büyüdüğü Kentucky eyaletinin Louisville kentine getirildi.

Muhammed Ali’nin cenazesi cuma günü toprağa verilecek. Dünyanın dört bir yanından binlerce insanın katılması beklenen cenaze töreninin herkese açık olacağını belirtti.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir