Bankamatikte Kalan Atm Kartınızın Şifresini VermeyinBankamatikte  Kalan Atm Kartınızın Şifresini Vermeyin

Banka kartınızın Atm’ye sıkışması ile birlikte yardım etkmek kişiye Atm kartınızın şifresini vermeyin. ATM dolandırıcılıklarına yenisi eklendi.

İstanbul’da banka ATM’lerinden yapılan dolandırıcılık yöntemlerine bir yenisi daha eklendi.

Dolandırıcılar, öncelikle kağıt parçaları yerleştirdikleri ATM’de kartın sıkışmasını sağlıyor. Daha sonra kartı sıkışan mağdurlara yardım için yaklaşıp şifrelerini öğreniyor. Kart şifresi öğrenilen vatandaş ATM’den ayrıldıktan sonra da sıkıştırılan kart çıkartılarak tüm hesap boşaltılıyor.

UYANIK VATANDAŞ DOLANDIRICILARI YAKALATTI

Bağcılar, Güneşli Mahallesi, Mahmutbey Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesinde para çekmeye gelen B.O., kartının sıkışması üzerine polise haber verdi.

Mağdur B.O. kartın sıkışmasının ardından yanına gelen biri kadın iki kişinin şifresini öğrenmeye çalıştığını söyledi.

KAĞIT SOKARAK KARTI SIKIŞTIRIYORLAR

Bunun üzerine polis tarafından başlatılan soruşturmada güvenlik kameralarını inceleyen dedektifler biri kadın iki kişinin ATM cihazının kart haznesine kağıt parçaları sokarak işlemez hale getirdiklerini tespit etti.

BAŞKA BİR ATM ÖNÜNDE YAKAYI ELE VERDİLER

Eşkalleri tespit edilen şüpheliler aynı gün başka bir banka ATM’si önünde gözaltına alındı.

Yankesicilik Ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne getirilen S.G. (31) ile D.G. (31) adlı kadın şüpheli iddialarla ilgili sorgulandı. Daha önceden benzer suçlardan polise geliş kaydı bulunan şüpheliler işlemlerinin bitmesinin ardından adliyeye sevk edildiler.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir