Twitter Profillerinde Facebook EsintileriTwitter Profillerinde Facebook Esintileri

Twitter Profileri Yeniden Değiştiriyor. Twitter’ın Yeni Tasarımının Facebook Benzeri Olması Dikkat Çekiyor.

Sosyal ağlardaki tasarım ve yeniliklerin sürekli değişmesi rekabetin büyüklüğünü gözler önüne seriyor.  Twitter değiştirdiği tasarımın üzerinden çok geçmeden yeniden bir değişikliğe gitti ve tasarımını tamamen Facebook benzeri bir hale getiriyor.

Yeni profillere geçiş süresi haftalar yada aylar alabilecek. Çünkü değişimler profillere kademeli olarak yansıtılıyor. Eğer bu değişimi hemen gözlemlemek isterseniz yeni bir hesap açabilir ya da popüler hesapları inceleyebilirsiniz ( MichelleObama @flotus  @JohnLegend gibi.. )

Twitter yeni tasarımın üç column olduğu görülüyor. Ve Facebook benzeri değişimi ile yenilenen Twitter profilini inceliyoruz…

Profil sayfasına ilk baktığımızda gözümüze ilk çarpan kapak fotoğrafları. Twittter yeni tasarımda, Facebook gibi bir kapak fotoğrafını profilin üst kısmında yerleştirmeyi düşünmüş. Ve kapak fotoğrafının hemen altında  tweet’lere ilişkin sekmelere yer vermiş. Ancak yeni sekmeler de eklenmiş.  Fotoğraflar – Videolar -Favoriler yeni sekme olarak yer alıyor. Ayrıca artık bir profili ziyaret ederken kişinin attığı  tweet’ler ayrı, tweet ve mention’lar ayrı olarak görülülüyor.

Orta kolonda daha çok retweet ve FAV alan tweet’ler diğerlerine kıyasla daha büyük görünüyor.

Ve  sabitlenmiş tweetler özelliği, Facebook’daki gibi başa tuttur özelliği Twitter’ın yeni görünümde yer verilmiş. Takipçileriniz profilinize girdiğinde en üstte istediğiniz twiti tutturabiliyorsunuz.

Sağ kolon: Sağ kolonda kullanıcı önerileri ve trend listesi yer alıyor.

Sol Kolon: Profil fotoğrafı ve profil bilgileri alanı, “mention” kutusu ve paylaşılan fotoğraflardan oluşan bir başka kutuya yer verilmiş.

Bakalım kullanıcılar yenilenen Twitter profillerini sevecekler mi ? Yenilenen Facebook benzeri Twitter profilleri ile ilgili düşüncelerinizi bizler ile paylaşabilirsiniz…Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir