Windows 8 İle Giden Başlat Menüsü 8.1 İle Gelecek MiWindows 8 İle Giden Başlat Menüsü 8.1 İle Gelecek Mi

Microsoft firması windows 8 ‘de kadırdığı başlat menüsünü Windows 8.1 güncellemesi ile geri getirecek.

Windows 8 ile birlikte gerçekleşen oldukça da değişime uğrayan arayüzdeki en büyük eksiklik başlat menüsü idi. Windows 8.1 ile geri gelip gelmeyeceği düşünülen başlat menüsü hakkında ilk resmi açıklama geldi. Ve açıklama kullanıcıları sevindirecek türden.

Eski adıyla metro, yeni adıyla modern arayüzün yerini aldığı klasik başlat menüsü Windows 8.1’e geri geliyor. Yakın gelecekteki güncellemelerde yer alması beklenen yeni başlat menüsü, önceki Windows sürümlerinden farklılıklar içerse de temelde aynı işlevi görüyor.

Windows 8’in Başlat menüsü 8.1’in Modern Arayüzü Birleşiyor

Şirket BUILD 2014 ‘te etkinlik kapsamında hem gelişmeyi duyurdu hemde ekran görüntüleri paylaştı. Görüntülerde klasik başlat menüsü görünümün yanına Windows 8’in modern arayüzü kullanıldığı görülüyor. Windows 8.1 için yıl içinde gelecek güncellemeler ile işletim sistemine adapte edilecek yeni başlat menüsünün Windows 9‘un da bir parçası olması bekleniyor.

8.1 ‘de değişen sadece başlat menüsü değil

Windows 8.1 arayüzü ile gelecekteki güncellemelerle birlikte, modern arayüz için tasarlanmış uygulamalarının klasik pencereli görünümde de çalışabileceği belirtiliyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir