Samsung Galaxy S5 MİNİSamsung Galaxy S5 MİNİ

Samsung Galaxy S5’in ardından, Galaxy S5 Mini modeli de ortaya çıktı.

Samsung’un tepe modeli Galaxy S5ten sonra diğer ürünler artık netleşmeye başladı.  Galaxy S5 Mini ile Galaxy S ailesi büyüyor.

Samsung SM-G800 kod adına sahip olan Galaxy S5 Mini, 4.5 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekrana sahip olacak. Ekranın çözünürlüğü ise 720p yani 1280 x 720 piksel. Galaxy S3′ün ekran özelliklerini andıracak olan S5 Mini, Galaxy S3′ten 0.3 inç küçük, Galaxy S4 Mini’den ise 0.2 inç daha büyük olacak. Donanım tarafında ise Snapdragon 400 tabanlı dört çekirdekli işlemci, tahminen Adreno 305 GPU’su ve önceki modeller gibi 1.5 gb ram ile gelmesi beklenen cihaz, 16 GB dahili ve ekstra artırılabilir hafızaya sahip olması bekleniyor.

Yeni Samsung modellerindeki gibi Kızılötesi vericiye sahip olacağı söylenen Galaxy S5 Mini, Android 4.4 KitKat ve yeni TouchWiz arayüzünü kullanacak. Kamera olarak da 8 Megapiksel arka, önde de 2 Megapiksel kullanılacak.

Samsung’un yeni cihaza suya ve toza karşı koruma ekleyecek mi henüz tam bilinmiyor. Söylentiler arasında ise 16 Megapiksel kameraya geçen Samsung’un Galaxy S5 Mini’de sürpriz yapıp yeni çift LED flaş teknolojisini ve 13 Megapiksellik S4′te kullanılan kamerayı dahil edebileceği konuşuluyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir