Apple iCloud Nedir? Nasıl Kullanılır?Apple iCloud Nedir? Nasıl Kullanılır?

iCloud Apple tarafından tüm Mac, iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan bir bulut hizmetidir. Kısaca kişileriniz fotoğraflarınız iTunes üzerinden aldığınız müzik ve videolarınıza her zaman ulaşabilmenizi sağlar.

iCloud lle iPhone, iPad, iPod Touch ve hatta Mac’inizdeki içeriklerinize tüm aygıtlarınızdan erişebilirsiniz. İçerikleriniz her yerde güncel kalır ve hangi cihazınızda neyin eksik olduğunu düşünmek zorunda kalmazsınız.

iCloud’a kayıt olduğunuzda ücretsiz olarak 5 GB alana sahip olursunuz. İlk bakışta bu alan az gibi görünse de iCloud satın aldığınız müzikleri, filmleri, uygulamaları, kitapları ve Fotoğraf Yayınınızı bu alana dahil etmez. Bu sayede hesap bilgileriniz, cihaz yedekleriniz, ayarlarınız ve belgeleriniz için bu alan oldukça yeterlidir.

Ancak bir şekilde daha fazla alana ihtiyaç duyarsanız her zaman daha fazla alanı yıllık olarak satın alabilirsiniz.

iTunes

iCloud sayesinde iTunes üzerinden satın aldığınız yeni müzikleriniz tüm cihazlarınıza otomatik indirilebilir. Mesela evinizde Mac’inizi kullanarak iTunes’tan satın aldığınız bir müzik siz evden çıktığınızda iPhone’unuzda da sizi çalmaya hazır bekler. Üstelik iPhone’unuzu Mac’iniz ile eşzamanlamaya gerek yoktur.

Eğer daha önceden iTunes üzerinden bir müzik satın aldıysanız bu müzikler sizin hesabınızda saklanır. Yani geçtiğimiz sene aldığınız bir müziği hemen satın alma geçmişinize bakarak tekrar ücret ödemeden iPhone’unuza indirebilirsiniz.

Fotoğraf Yayını

Sayfa: 1 2 3 4

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir