Galaxy Core Advance’nin Yardımcı Aksesuarları TanıtıldıGalaxy Core Advance’nin Yardımcı Aksesuarları Tanıtıldı

Samsung, Galaxy Core Advance’nin üç yeni yardımcı aksesuarını duyurdu.

Engelliler ve yaşı ilerleyenler için tasarlanan Galaxy Core Advance’ın kullanımı oldukça kolay. Tuşları fiziksel, basit olarak tasarlanan arayüzü ve optik tarama (OCR), ışık algılama, sesli metin girme (text-to-speech) ve sesli kamera kontrolü gibi  yardımcı özelliklerinin yanında şimdi de yeni yardımcı aksesuarları geldi.

SamsunGalaxy Core Advance’ e ultrasonik kapak, optik tarama standı ve ses etiketi yardımcı aksesuarlarını tanıttı. 

Ultrasonik kapak: Bu kapak 2 metreye kadar mesafede duran kişi ve nesneleri algılarak kullanıcısını uyarıyor ve bu sayede sesli yanıt mekanizmasıyla kullanıcıya bilmediği alanlarda dolaşma olanağı da sağlıyor.

Optik tarama standı : Cihazın optik tarama özelliğini otomatik olarak harekete geçirip cihazı tarama işlemi sırasında sabit tutuyor. Kendine özel uygulaması sayesinde taraması yapılan metinleri tanıyarak sesli olarak da okuyabiliyor. Bu sayede okunması istenilen metinler standın altına konularak akıllı telefona okutulabiliyor.

Ses etiketleri : Kullanıcıların sesli notlar kaydedip bu notları istedikleri yere iliştirmelerine imkan veriyor. Galaxy cihazları için daha fazla erişim özelliği ve aksesuarı geliştireceğini belirten Samsung, aksesuarların fiyatlarını henüz açıklamadı.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir