WhatsApp Konuşmaları Okunuyor MuWhatsApp Konuşmaları Okunuyor Mu

WhatsApp konuşmaları okunuyor mu ? WhatApp’da yazışmalara 3.taraflar erişebilir mi ? WhataApp’da açık mı var.

Whatsapp konuşmaları telefonun SD kartında database şeklinde tutuyor ve herhangi bir dış uygulama ile okunabiliyor.Whatsapp güncellemeden sonraki ilk frikiği vermiş durumda. Facebook tarafından satın alınan ve ilk güncellemesini alan Whatsapp açığı fixleme peşinde şuanda. Blackberry’nin CEO’su bu konu ile ilgili açıklama yapmadı.

Bir güvenlik uzmanı WhatsApp mesajlarına dışarıdan erişilebileceğini iddia etti.
Güvenlik danışmanı Bas Bosschert’in Hacker News’taki bir forumda yer alan yazısında Android’de yüklenmiş WhatsApp uygulamasında yapılan mesajlaşmalara başkalarının ulaşmasının mümkün olduğu belirtildi.
Bosschert, kullanıcıların WhatsApp’larını yeni cihaza taşıması için iletilerin kaybını önlemek amacıyla back-up oluşturduğunu hatırlattı.

Bosschert bu back-up’ın güvensiz bir depoloma oluşturduğu ve buradaki bilgilerin başka bir uygulama tarafından okunmasının ya da çalınmasının mümkün olduğunu iddia etti.

Bosschert’in notunda WhatsApp database’inin telefonun SD kartına kaydedildiğini ve bunun herhangi bir Android uygulaması tarafından kullanıcının yetki vermiş olması durumunda okunabileceğini belirtti.

Diğer bir deyişle bir WhatsApp kullanıcısının telefonuna yüklemek istediği başka bir uygulama, o kullanıcıdan SD kartına ulaşma izni isterse ve kullanıcı da bunu onaylarsa teoride böyle bir şey mümkün.

Kaynak:www.spothaber.com

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir