Modüler Bileklik NEXModüler Bileklik NEX

Giyilebilir teknolojilere her geçengün bir yenisi daha ekleniyor. Giyilebilir teknolojide ise sınır tanınmıyor. Saatler, gözlükler, bileklikler, yüzükler ve giyimde olarak karşımıza çıkan giyilebilir teknolojilere bir yenisi daha eklendi. Yeni teknoloji ise modüler akıllı bileklik NEX.

Yani teknoloji akıllı bileklik NEX yeni nesli hedef alıyor. Yeni modüler akıllı bileklik üzerine “Mod” olarak anılan parçalardan beş adet yerleştirilebiliyor. Bu parçaların her biri bilekliğe farklı yetenekler kazandırıyor.
Bu modelar nedir ? Ne işe yaryır derseniz. Bileklikteki bir mod çağrı, mesaj ve ya Facebook,Twitter gibi sosyal ağlardan gelen bildirimler için ışıkla uyarı yaparken bir diğeri yakınlık sensörü ile arkadaşlarını yakınlarınızda ise size haber veriyor. Mod’lar, Nex bilekliğe özel oyun ve mesajlaşma uygulamasıyla birlikte de kullanılabiliyor. Sahip olduğunuz Mod sayısı, oyunlardaki kabiliyetlerinizi artırıp, ekstra güçler sağlıyor. Ya da özel bir Mod kullanarak, aynı Mod’a sahip yakın arkadaşlarınızla gizli bir şekilde mesajlaşabiliyorsunuz. Mod’ları, konum takibi için de kullanabiliyorsunuz.Bluetooth 4.0 teknolojisiyle mobil cihazlarla iletişim kuran Nex, iOS ve Android uyumlu. Ön siparişi 49 Dolar olan bilekliği fiyatı piyasaya 99 dolardan satılacak.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir