iPhone 6 Kuantum Ekranlı Mı OlacakiPhone 6 Kuantum Ekranlı Mı Olacak

iphone 6 İle ilgili söylentiler devam ediyor. iPhone 6’nın Haziranda ve Eylül ayında çıkacağını iddia edenler var. Yenilikler ile gelecek olan iPhone 6 diğer iPhone’lardan farklı bir tasarımı olacağı söyleniyor.

iPhone 6 ‘nın Ekranı Daha Renkli Olacak

Business Insider’da yer alan bir habere göre Apple yeni amiral gemisinde görece yeni bir teknoloji kullanacak. Haberde yer alan iddia bu savını Apple’ın şimdiye kadar patentini almış olduğu beş teknolojiye dayandırıyor. Bunun yanında Nanosys adlı şirketin CEO’su Jason Hartlove kuantum noktalı mobil ekran teknolojisi kullanan ilk telefonun bu yıl ortalarında piyasaya sürüleceğini ifade ediyor.
Kuantum nokta ekran teknolojisi, kuantum noktalarının iletkenlerden üretilen nanokristaller olma özelliği üzerinde temellenen bir teknoloji. Bu kristallerin nano düzeyde olması kuantum etkilerinin oluşmasını sağlıyor. Bu etkiler sayesinde diğer materyallerin üretmeyi başaramadığı renkleri üretmeyi ve çok daha doğru görüntüler sunmayı mümkün kılan çok özel ışık frekanslarını yakalayabiliyorlar.
Kuantum noktaları daha önce Amazon Kindle Fire HDX tabletlerinin ekranında kullanılmış ve mükemmel bir renk üretimi sağlanmıştı. Fakat ışığın ekranın kenarlarından sızmasının önüne geçilememişti. Apple’ın aldığı patentler firmanın bu ışık sızmalarının üstesinden geldiği düşüncesini doğrular nitelikte.
Apple CEO’su Tim Cook da yakın bir zamanda verdiği bir demeçte ekranla ilgili unsurların çözünürlük dışında netlik ve kontrastı da içerdiğini ve bu açılardan da doğru çözümler üretmeyi hedeflediklerini belirtmişti.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir