Aldığınız giysileri mutlaka yıkayın…Yeni aldığınız kıyafetleri kullanmadan önce yıkar mısınız? Hayır mı ?

O halde aşağıdaki haberi okuyup;karar verelim…Sağlığımız için ne yapmak gerekiyor ?Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Genel Sekreteri Çetin Erçevik, tekstil ürünlerinin üretim aşamasından, paketlenmesine, depolanmasına ve teşhir edilmesine kadar elle temas edildiğini anımsattı.

Kıyafetlerin birçok üretim aşamasından geçtiğini, kirli yerlerle temas edebildiğini ve kimyasallar atıklar kalabildiğini de ifade eden Erçevik, “Üretim sırasında giysilerin her bölümü farklı makine veya aparatlar ile dikilmekte, bu sırada ürün birçok kirli bölge ile temas etmekte.

Aldığınız giysileri mutlaka yıkayın...
Kıyafetlerimize kumaş ve model özelliğine göre dikildikten sonra kimyasal yıkama ile farklı özellikler kazandırılır. Bu kimyasal maddeler, aldığımız ürün üzerinde bizi bekler. Ürünlerin depolanma koşulları standartlar dışında ise ürün bekletildiği sürede ortamdaki toz, nem ve oluşan bakterilerden etkilenir. Giysiler mağazalarda stant ve askılarda sunulurken birçok elin aynı giysiye dokunması ve ürünlerin farklı kişiler tarafından denenmesi kaçınılmazdır.
Mağazalardan almış olduğunuz ürünlerin kullanmadan önce kesinlikle yıkanması gerekmektedir” uyarısında bulundu.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir