Akıllı Yüzüklere Yeni Rakip RingAkıllı Yüzüklere Yeni Rakip Ring

Gİyilebilir teknolojiler arasına katılan yüzüklere bir yenisi daha geldi. Daha önce  Smarty Ring ve Fin‘in yüzüklerini tanımıştık. Şimdi ise . Kickstarter üzerinden fon desteği arayan parmak hareketiyle akla gelebilecek birçok şeyi kontrol etmeye olanak sağlayan Ring ile tanışacağız.

Bluetooth aracılığıyla bağlantı kuran yüzük iOS, Android, PC destekli cihazlarla Bluetooth aracılığıyla giyilebilir cihazlar, ev sistemleri, kontrol araçları (AR.Drone gibi), Facebook, Twitter, Evernote ve diğer bir çok iOS uygulaması ile uyumlu şekilde çalışıyor. Bluetooth bağlantı noktasına sahip bir aydınlatma sistemini/televizyonu açıp kapatmak veya akıllı saate el hareketleriyle tek tek harfleri girerek mesaj yazabiliyorsunuz. Ayrıca alışverişler de ödeme yapabiliceğiniz Ring, titreşim ve LED ile kullanıcılara bildirimlerde de bulunabiliyor.

Yüzüğü kullanabilmek için akıllı telefonun uygulamasına istediğiniz parmak hareketini yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından Bluetooth yardımıyla bu hareket yüzüğe gönderiliyor.Dokunmatik bir yüzeye de sahip olan Ring’in geliştiricisinin belirttiğine göre tam şarj edildiğinde 1000 parmak hareketi yapılabiliyor. Şimdiye kadar yaklaşık 176 bin dolar bağış toplayan Ring, 250 bin dolar bağışı geride bırakırsa 165 dolardan bu yılın temmuz ayında piyasaya sunulacak.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir