Namazı Kılanlar Ve Zekatı VerenlerSelamlar olsun herkese…Bugünde Bakara-Nisa ve Tevbe surelerinde geçen Zekat ile ilgili ayetleri okuyalım istedim…Tabiki surelerin içerisinde geçen bizi bilgilendirmek için inen ayetler 1 yada 2 tane olmaz zaman zaman tekrar tekrar zekat ile oruç ile ilgili ayetleri paylaşacağım ve okuyacağız hep birlikte…

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

Quran-Surat Al-Baqarah- An-Nisâ-At-Tawbah

Namazı kılın, zekâtı verin. Rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin.
Bakara suresi 43.ayet
161. Menedildikleri halde faizi almalarından ve haksız (yollar) ile insanların mallarını yemelerinden dolayı içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık.
162. Fakat onlardan ilimde derinleşmiş olanlar ve mü’minler, sana indirilene ve senden önce indirilene iman ederler. O namazı kılanlar, zekâtı verenler, Allah’a ve ahiret gününe inananlar var ya, işte onlara büyük bir mükâfat vereceğiz.
Nisa suresi 161-162.ayetleri
Mü’min erkekler ve mü’min kadınlar birbirlerinin dostlarıdır. İyiliği emreder, kötülükten alıkoyarlar. Namazı dosdoğru kılar, zekâtı verirler. Allah’a ve Resûlüne itaat ederler. İşte bunlara Allah merhamet edecektir. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.
Tevbe suresi 71.ayet

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir