Google Glass’ın Başı Yasalar İle Derde GirdiGoogle Glass’ın Başı Yasalar İle Derde Girdi

Googgle glass tüm hızı ile glass çalışmalarına devam ediyor ve Google glass’ı bu yıl içinde satışa sunmaya hazırlanıyor. Ama bir yandan da Google glass için tartışmalar sürüyor.

Google akıllı gözlüğünü bu yılın sonlarında Dünya genelinde satışa sunmayı planlıyor. Akıllı gözlüğin kullanım alanları ve kullanım şekli ise tartışma konusu oldu. Akıllı gözlük piyasaya çıkmadı ama akıllı gözlük için yasa tasarısı hazırlandı. ABD eyaletlerinin sekizinde, akıllı gözlüğün araba sürerken kullanımını yasaklamak için yasa tasarıları hazırladı.

Ama google’da bu tepkiler karşısında önlemlerini almaya çalışıyor. Google, akıllı gözlüğünün trafikte kullanımını yasaklamayı amaçlayan bu yasa tasarılarının kabul edilmemesi için lobi çalışmalarına başladı. Google lobicilerinin şimdiden üç eyaletin yöneticileriyle görüştüğü belirtse de başarılı olamayabilir. Çünkü Google Glass, sürücüleri araba sürerken dikkatini dağıtabilecek bir cihaz olarak görülüyor.

Google Glass hakkında konuşan Google sözcüsü Cecelia Abada ise, gözlük genel kitleye ulaştıktan sonra tüm bu çekincelerin ortadan kalkacağını belirtti.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir