Gizli Görüşmeler Sağlayan Blackphone PrivatOSGizli Görüşmeler Sağlayan  Blackphone PrivatOS

 Son günlerde yaşanılan telefon dinlenme olayları doğrultusunda sıradan telefon kullanmak istemeyenler bu yeni bir akıllı telefonu tercih edebilirler. Android altyapısı ile geliştirilen Blackphone PrivatOS isimli bir işletim sistemi kullanıyor. Bu işletim sistemi ve ön yüklü olarak gelen uygulamalar hem gizliliği koruyor hem de anonimlik sağlıyor.

İnternet ve mesajlaşma ve aranılan- aranan numaralarda gizlilik

Blackphone’un sahip olduğu Silent Phone, Silent Text ve Silent Contacts uygulamalarıyla yapılan aramalar, gönderilen SMS’ler ve video görüşmeleri gizleniyor. 100 MB’a kadar dosyaları özel olarak transfer etmeye imkan tanıyan telefon internette de gizlilik vadediyor. Yapılan aramalar, gezilen internet siteleri takip edilemiyor. Güvenilir olmayan Wi-Fi ağlanrı da otomatik olarak devre dışı bırakılıyor. Yüklenen uygulamaların izinleri de telefonda tek bir ekrandan yönetilebiliyor. Özel bir güvenlik duvarıyla korunan telefona uzatan erişmek ve içindeki tüm bilgileri silmek de mümkün.

Gizlilik özellikleri ile beraber Blackphone oldukça makul seviyede teknik özelliklere sahip. 2 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli bir işlemciden güç alan telefonun RAM’i 2 GB, dahili depolama alanı ise 16 GB. Blackphone’un 4,7 inç büyüklüğündeki ekranı HD (720p) çözünürlükte. Ana kamerasının çözünürlüğü ise 8 megapiksel. LTE destekli telefon, 629 dolar fiyat etiketiyle ön sipariş alıyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir