Samsung’un Sızmayan Teknolojisi Gear FitSamsung’un Sızmayan Teknolojisi Gear Fit

 Samsung‘un dün gerçekleştirilen Unpacked 5 etkinliğindeürünlerini tanıttı ancak bir süpriz ile karşılaşıldı. Çünkü hiçbir sızıntıda adı geçmeyen bir ürün tanıtıldı ” Gear Fit” . Gear Fit kıvrımlı ekranı, spor ve sağlık odaklı sensörleri ve akıcı görselliğe sahip yazılımı ile Samsung’un giyilebilir ürünler alanında yerini aldı .  Gear Fit sahip olduğu pedometre, jiroskop ve kalp ritim sensörü aracılığıyla kullanıcısının tüm aktivitelerini takip ederek S Health 3.0 uygulaması ile anlık olarak senkronize edebiliyor.

 Üç farklı renk seçeneği

 Gear Fit  üç farklı renk seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. 423 x 128 çözünürlükteki Süper AMOLED kıvrımlı ekranı plastik gövdeden ayrılabiliyor. Ayrılan gövde sayesinde ise  şimdilik kısıtlı olan 3 renk seçeneğini de kullanabiliyorsunuz.  İleride ise farklı tasarımcılar tarafından sunulacak olan bileklik seçeneklerini tercih edebiliceksiniz.

27 gram ağırlığındaki bilekliğin 210 mAh gücündeki pilinin ömrü de hafif kullanımda beş günü bulabilirken yoğun kullanımda 3-4 günlük güç vadediyor. IP67 sertifikasıyla suya ve toza dayanıklı özellikteki akıllı bilekliğin yetenekleri aktivite ölçümüyle sınırlı kalmıyor. Samsung Gear Fit, tıpkı Gear 2 ve Gear 2 Neo’da olduğu gibi gelen aramaları ve akıllı telefona düşen diğer tüm uyarıları görüntüleyebiliyor. Ekranın büyüklüğü, gelen uyarıları görüntülemek ve hatta mesajları görüntülemek için yeterli büyüklüğe sahip.

11 Nisan’da raflardaki yerini alması beklenen Samsung Gear Fit akıllı bileklik, hem fiziksel tasarımı hem de oldukça dikkat çekici yazılımı ile akıllı saatlerden kalan boşluğu oldukça stratejik bir şekilde doldurmayı başarıyor.  Samsung Galaxy Gear Fit’in satış fiyatı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir