Digital Geleceği İnşa EdiyorDigital Geleceği İnşa Ediyor

 
Vodafone Türkiye dijital geleceği inşa ediyor 

GSMA Mobil Dünya Kongresi’ni değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Öğüt, “2014 gündemimiz, Türkiye’yi mobil iletişim ve dijitalleşmede dünya ligine çıkarmak” dedi

 Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, Türkiye’yi mobil iletişimde, dijitalleşmede dünya ligine çıkarma hedefi doğrultusunda herkese ilham vermeyi sürdüreceklerini belirterek, “Bu doğrultuda 2014’te gündemimizde Türkiye’yi mobil iletişim ve dijitalleşmede dünya ligine çıkarmak var” dedi.

Yaptığı yazılı açıklamada, Barselona’da 27 Şubat’a kadar devam edecek olan ve 19’uncusu gerçekleşen Dünya GSM Birliği (GSMA) Mobil Dünya Kongresi’ni değerlendiren Öğüt, kongrenin bu yılki temasının  “Bir sonraki teknolojiyi yaratmak” olduğunu belirterek, geleceğin mobil trendi olarak mobil ödeme sistemleri ve makineler arası iletişim (M2M) teknolojisinin öne çıkacağını söyledi.

Bu doğrultuda 2014’te gündemlerinde Türkiye’yi mobil iletişim ve dijitalleşmede dünya ligine çıkarmak olduğuna işaret ederek, şu ifadelere yer verdi:

 ‘Facebook Self Servis’ En İyi Mobil Müşteri Hizmeti dalında finalist

“Ar-Ge merkezimiz OKSİJEN’in ürünü olan  ‘Facebook Self Servis’ uygulamasının GSM sektörünün Oscar’ları olarak bilinen GSMA Global Mobil Ödülleri 2014’te, En İyi Mobil Müşteri Hizmeti dalında finalist olmasından da ayrıca büyük memnuniyet duyuyoruz. Bir sonraki teknoloji mobil ödemeler ve M2M yenilikleri olacak. Mobil ödeme işlem hacminin 2017’de 1 trilyon dolar düzeyinde olması bekleniyor. Buradan hareketle, dijital dönüşümün en önemli aşamalarından birinin günlük hayatımızın içinde sıklıkla yer alan ödeme sistemlerinin dijitalleşmesi olduğunu görüyoruz. Vodafone Türkiye olarak, dijital ödeme dönüşümüne odaklanarak bu sistemi baştan aşağı yenileyecek, tüketici alışkanlıklarının geliştirirken sektörleri de değiştirecek 4 aşamalı bir ‘Mobil Ödeme Programı’ geliştirdik”

“Mobil ödemeye yeni soluk getirecek”

Öğüt, Vodafone Cep Cüzdan’ı baştan sona yenilediklerini ve  program kapsamında, “ödeme sistemlerine sosyal ağların entegrasyonu”, “QR kod ile temassız ödeme sistemi”, “banka bağımsız ödeme modeli ” ve “Multinet ile yapılan anlaşmayla Türkiye çapında 20 bin restoranda mobil ödeme imkanı” sunduklarını belirterek, bu programın mobil ödeme sistemlerine yeni bir soluk getireceğini ve alışveriş kültürünü değiştirerek başta perakende olmak üzere pek çok sektörde domino etkisi yaratacağını kaydetti.

AA

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir