Yeni Nesil YotaPhone DuyurulduYeni  Nesil YotaPhone Duyuruldu

Mobil Dünya Kongresi kapsamında Rus telefon üreticisi Yota Devices, e-mürekkep ekrana sahip Yeni  Nesil YotaPhone‘u duyurdu.

Bir önceki modeli takip eden model, daha gelişmiş bir çift ekranlı telefon vaat ediyor. Bu yılın sonuna doğru çıkması beklenen telefonun fiyatının çok yüksek olmayacağı tahmin ediliyor.

Rus telefon üreticisi Yota Devices, e-mürekkep ekrana sahip olan yeni nesil çift ekranlı telefonunun biri normal ekran arka yüzü ise çok az güç tüketen Electronic Paped Display (EPD) olarak geçen e-mürekkep ekran bulunuyor. Arka yüzdeki mürekkep ekranda 4.7 inç büyüklüğünde ve ön yüzdeki ekran gibi tamamı dokunmatik. Ekranın eksi yanı bazı android uygulamalarının e-mürekkep ekranla uyumlu olmaması. Bunun yanı sıra önceki telefonda olduğu gibi yeni nesil YotaPhone’da da arka yüzdede InternetHub uygulaması ile sosyal ağ bildirimlerini görmek mümkün. Put2Back uygulaması ile her türlü görsel  veri arka ekrana aktarılabiliyor. EPD ekrana özel Sportscaster, Fitness Tracker ile iş ve kişisel hesapları birbirinden ayıran Multiple Personas uygulamaları da geliyor.

Yeni nesil YotaPhone’un diğer özellikleri ise diğer akıllı telefonlara benzer nitelikte; 2,26 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli Qualcomm 800 işlemcisi, 8 megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamera, görüntülü görüşme uygulamalarında kullanılabilen ön kamerasının çözünürlüğü ise 2 megapiksel. YotaPhone’un ana ekranı 5 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlükte. AMOLED panelli ekranın piksel yoğunluğu değeri 442 ppi. 8,9 mm inceliğindeki telefonun pil kapasitesi ise 2.550 mAh.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir