Vefat Eden Kullanıcılara Yönelik Facebook’ta Yeni DüzenlemeVefat Eden Kullanıcılara Yönelik Facebook’ta Yeni Düzenleme

 Facebook vefat eden kullanıcılara dair yeni düzenleme getireceğini duyurdu. İstek üzerine oluşan bu düzenleme John Berlin, isimli babanın 2012 yılında 22 yaşındayken ölen oğlu Jesse için de, bir Look Back klibi yapılmasını istemesi ile gündeme geldi.

Ölen kişilerin Facebook profillerine ailelerin bile erişememesi profillerin ne olacağına dair merak edilenler daha farklı bir boyut kazanacak.

John Berlin’in isteğinden bir kaç hafta sonra yapılan bu değişiklikle kullanıcıların profil sayfaları onlar öldükten sonra da görülebilir olarak kalmaya devam edecek. Vefat eden kişinin tercih etmiş olduğu gizlilik ayarlarıyla uyumlu olarak, kişinin profil sayfasının “anıtlaştırılmış” bir halinin yakınları tarafından ziyaret edilebileceği belirtildi.

ANITLAŞTIRILMIŞ PROFİLLER: 

Facebook kullanıcılarının profillerinin gizlilik ayarlarına uygun bir biçimde hazırlanan anıtlaştırılmış hali artık sadece bu kişinin arkadaşları tarafından değil herkes tarafından görülebiliyor. Facebook böylece hem vefat eden kullanıcının gizlilik tercihlerine bağlı kalmaya devam ediyor hem de onun yakınları tarafından hatırlanmasını sağlamaya çalışıyor.

Facebook yaptığı açıklamada kullanıma sundukları yeni bir sayfada bulunan formu dolduran kullanıcıların, Anılarını Hatırla videosunu oluşturma taleplerini vefat etmiş yakınları için de sunmalarını sağlıyor. Bu talebin yerine getirilmesi için vefat etmiş Facebook kullanıcısının hesabının anıtlaştırılmış olması gerekiyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir