Galaxy Gear 2 ve Gear 2 Neo’nun Gerçek Görselleri Ve ÖzellikleriGalaxy Gear 2 ve Gear 2 Neo’nun Gerçek Görselleri Ve Özellikleri

Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear 2’nin dün sızıntı olarak ele geçen görsellerini paylaşmıştık. Dün sızan görsellerin hemen ardından bugün Gear 2’nin asıl görselleri resmi olarak yayınlandı. Samsung Galaxy Gear 2 ve Galaxy Gear 2 Neo İspanya Bacelona’da yarın başlayacak olan MWC 2014, Mobil Dünya Kongresi öncesi resmileşti.

Samsun Galaxy Gear 2 ‘nin yeni modelleri ilk modelde olduğu gibi Android işletim sistemi ile gelmedi. Samsung bu seferki akıllı saat modelleri olan Gear 2 ve Gear 2 Neo ‘da Tizen işletim sistemine yer verdi. Galaxy Gear 2’nin çok sayıda Samsung cihazı ile kullanılabileceği ifade ediliyor. İlk etapta BMW, CNN, Garmin, Line, ve Path uygulamaları ile pazara giriş yapacak olan Galaxy gear 2 ‘nin her iki modeli Mobil Dünya Kongresi’nde lanse edilecek.

Yapılan açıklamaya göre, aynı ilk modelde olduğu gibi 1.63-inç büyüklüğünde ve 320×320 piksel çözünürlüğünde ekrana ile gelen yeni saatler, ilk modele göre fark yaratan bir başka detay olarak 800MHz hızındaki tek çekirdekli işlemciyi 1.2GHz hızında çift çekirdekli bir işlemci ile değiştiriyorlar. IP67 sertifikası ile gelen dolayısıyla suya karşılıklı dayanıklı bir yapı sergileyen Gear 2 ve Gear 2 neo arasındaki farkı ise kamera oluşturuyor. Gear 2, 2MP çözünürlüğünde kamera ile gelirken, Neo’da ise herhangi bir kameraya yer verilmemiş.  Galaxy Gear 2 ile Neo arasındaki tek fark ise neo ‘da kameranın olmaması. Kayış tasarımı da güncellenen yeni nesil akıllı saatler için şarj ve bağlantı yine özel bir istasyon ile gerçekleştiriliyor. Farklı renk seçenekleriyle pazara giriş yapacak olan akıllı saatler Nisan ayında satışa sunulacak fiyatları ise şu an için belli değil.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir