Google Asus’a Engel Mi OluyorGoogle Asus’a Engel Mi Oluyor

Mobil Dünya Kongresi öncesinde şok iddia.

Pazartesi günü başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi öncesi Asus ile ilgili şok bir iddia atıldı
Şayet bu iddia doğru ise Asus CES 2014’de tanıttığı çift işlemli tabletini piyasaya sürmeyecek.

Çin’de yayın yapan Economic Daily News’un iddiasına göre Asus’un en iddialı ürünlerinden olan Transformer Book Duet baskı sonucu Mobil Dünya Kongresinde olamayacak. Asus Transformer Book Duet’te Windows 8 ve Android işletim sistemlerini tek cihazda buluşturmuş ve tercihe göre işletim sistemleri arasında tek dokunuşla geçiş yapılabilecek şekilde tasarladığı cihazı Asya ve Avrupa’da piyasaya sürüleceği belirtiliyordu.

Google aklını çeldi…

İddialar Asus’un aklını Google çeldiği yönünde. Google’ın bir şekilde Asus’un aklını çelmeyi başararak ürünün dağıtımını engellediği ifade ediliyor. Farklı kaynaklar ise yetkililerin Windows 8 ile aynı platformda olmak istemediklerini açıkça belirtilerek bu yüzden baskı yaptıkları söyleniyor.

İlk Değil

Bu olay ilk kez olmuyor. Daha önce aynı olay Samsung’da yaşanmıştı. Samsung, haziran ayında lansmanı yapılan ATIV Q çift işletim sistemli tableti piyasaya sürülmeden sessiz sedasız ortadan kaybolmuştu. Her iki olayın da asıl nedeni tam anlamıyla bilinmiyor ancak üzerinde yoğun teknik çalışmaların yapıldığı ve önemli oranda maddi yatırıma sahip cihazın satışa sunulmaması işin gizemini daha da arttırıyor. Google cephesi konuya dair sessizliğini korurken, çift işletim sistemli tablet fikri şimdilik mümkün gibi gözükmüyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir