Google’un Deneysel Telefonu Tango



Google’un Deneysel Telefonu Tango

Google yeni bir telefon projesi ile geliyor.Google dün Project Tango adı ile güçlü 3D sensörleri ile Android tabanlı deneysel bir akıllı telefon duyurdu.

Atap teknik programı lideri Johnny Lee cihazla ilgili Google+ hesabından yaptığı duyuruda, Project Tango hedefi mobil cihazlar olan ve insan ölçekli uzay ve hareket anlayışı olduğunu söyledi. “Ekibimiz üniversiteler, araştırma laboratuarları ve dünya çapında dokuz ülkeyi kapsayan endüstriyel ortakları ile çalışıyor” dedi.

200 Project Tango akıllı telefon

Google’ın bu deneysel telefonu ilk önce prototip olarak geliştiriciler için sınırlı olacak. Mart ayında 200 Project Tango akıllı telefon geliştiricilere sunulacak.Birçok oyun, veri işleme, navigasyon ve haritalama uygulaması oluşturmaya odaklanan şirketlere verilecek.5 inçlik telefon Android ile çalışıyor ve 3D sensörler ile donatılmış. Google’ın bu sensörleri kapalı navigasyon, uygulamalar ve oyun için kullanacağı düşünülüyor.

Prototip cihaza uygulama geliştirmek için sahip olmak isteyen geliştiriciler, Project Tango web sitesinde kayıt olmaları gerekiyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir