Galaxy Gear 2 Tizen İşletim Sistemi Mi KullanacakMobil Dünya Kongresi 2014′teki etkinliğinde yer alacak olan ve  merakla beklenen, Samsung‘un akıllı kol saati Galaxy Gear‘ın ikinci sürümünden yeni dedikodular gelmeye başladı. Söylentilere göre Galaxy Gear 2’de Android değil  Tizen kullanılacağı söyleniyor.

Şimdiye kadar tüm ürünlerinde Android işletim sistemini tercih eden Samsung’un  USA Today’de yer alan habere göre dünya devinin yeni bir strateji izleyeceği ifade ediliyor. Akıllı kol saati Galaxy Gear’ın ikinci sürümü Galaxy Gear 2‘de Android’in yerine, Intel ortaklığıyla geliştirilen açık kaynak kodlu Tizen işletim sistemini kullanacağı söylenen Samsung’un Google’a olan bağımlılığını azaltmak istediği belirtiliyor. Tizen ‘in tam olarak yayınlanmaması ile Samsung için oldukça riskli görünüyor. Ancak ismi açıklanmayan bir kaynak da ise Samsung Tizen işletim sisteminin hazır olduğu görüşünde.

Her ne kadar daha önce birçok kez ertelenen ve tam anlamıyla somut şekilde yayınlanmayan Tizen’i böylesi iddialı bir üründe tercih etmek oldukça riskli gözükse de -ismi açıklanmayan kaynaklara göre- Samsung, işletim sisteminin hazır olduğu görüşünde.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir