One Drive KullanımdaOne Drive Kullanımda

 Uzun süreli dava sonucunda Microsoft SkyDrive ismini kaybettiğinden  yeni isminin  bir süre sonra OneDrive olacağından bahsetmiştik. Ve Artık OneDrive kullanımda.

Microsoft’un bu değişimi isimle sınırlı kalmadı. Öncelikle OneDrive kullanabilcek platformlar genişletildi. Sonra da OneDrive ‘a yeni özellikler getirildi. Peki bunlar neler ondan bahsedecek olursak;

Güncellenen OneDirve ile, Windows ve Mac işletim sistemlerini kullanan bilgisayarlar, Xbox’lar ve Windows Phone, iOS ile Android’li akıllı telefon ve tabletlerle kullanılabilecek. Pek çok  bulut servisinde olduğu gibi eş zamanlı doküman düzenleme, anlık paylaşım gibi özellikler de sunan OneDrive’ın kullanıcılara sunduğu ücretsiz alanın kapasitesi 7 GB. Referans sistemi sayesinde, davet ettiğiniz arkadaşlarınız OneDrive kullanmaya başlarsa, toplamda maksimum 5 GB olacak şekilde kişi başına 500 MB ek alana sahip oluyorsunuz. Ayrıca mobil cihazınızdan otomatik fotoğraf yedekleme özelliğini aktif hale getirdiğinizde alanınıza 3 GB daha ekleniyor. Böylece toplamda 7 + 5 + 3 olmak üzere 15 GB alanı kullanabiliyorsunuz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir