Flappy Başlığı ReddediliyorFlappy Başlığı Reddediliyor

 Flappy Bird’ün geliştiricisi Dong Nguyen Flappy Bird’ü mağazalardan kaldırmasının ardın klonları çoğalan oyunun ismine Google’dan yasak geldi.

Flappy Bird çılgınlığı Flappy Bird’lü telefonların satılması ile başladı daha sonra oyunun seri halinde kopyalanmaya başlandı. Ancak  Apple ve Google bu kopyalama çılgınlığını dur diyerekten önlemler getirdi.

Özellikle Android platformunda yer alan aynı temalı oyunların birçok zararlı yazılım barındırdığı da ortaya çıkmıştı. Vancouver’lı oyun geliştiricisi Ken Carpenter ise geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet ile kendi geliştirdiği oyun olan Flappy Dragon‘un, Apple tarafından popüler bir uygulamanın adından fayda sağlamaya çalıştığı açıklaması ile reddedildiğini belirtti.

Apple’ın izlediği yasak stratejisini Google’ın da uyguladığı, yine Ken’in aynı isimle oyunu Android uygulama mağazası Play’e koymak için başvurusu sonucunda anlaşılmış oldu. Her iki firma tarafından da reddedilen Ken, oyunun adını Derpy Dragon olarak değiştirip tekrar başvurdu ve sonuç bekliyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir