Facebook Paper Uygulaması Türkiye’den Nasıl İndirilirFacebook Paper Uygulaması Türkiye’den Nasıl İndirilir

Facebook’un yeni uygulası olan ”Paper” ilk önce Amerika’daki kullanıcılara sunuldu. Ancak Türkiye’de Paper’ı kullanmanın bir yolu var. Paper Türkiye’de nasıl kullanılır? Paper uygulaması nasıl indirilir?  ‘Paper’ ile kullanıcılarına flipboard geçiş imkanı ve daha kişisel bir kullanım imkanı sunacak olan uygulama  App Store’da ücretsiz sunuluyor. Ancak  Türkiye’den yüklemek yapılması gerekenler:

Paper  uygulamasını yüklemenin en kolay yolu, ABD’de yaşayan bir tanıdığınızın Apple Kimliği (Apple ID) ile kendi cihazınızda App Store’a giriş yapmak. Giriş yaptıktan sonra App Store’dan veya yazının sonundaki iTunes linkinden uygulamayı indirebilirsiniz. Eğer tanıdığınız yoksa aşağıdaki maddeleri takip etmeniz gerekiyor:

* App Store’a girin.En altta Apple Kimliği kısmına gelip Apple Kimliğini İncele kısmına tıklayın.

* Ülke/Bölge kısmından ayarınızı ABD’ye getirin ve Ödeme Bilgileriniz eğer var ise kaldırın. Eğer daha önceden Apple üzerinden para ödeyerek uygulama satın aldıysanız bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Eğer satın almadıysanız ancak kredi kartı bilgileriniz yazıyorsa tanımlı kredi kartınızı kaldırın. Ödeme Türü’nden Hiçbiri’ni seçin.

* Bu işlemlerden sonra artık ABD App Store’a bağlanıyor olacaksınız. App Store üzerinden Paper’ı bularak veya aşağıdaki iTunes linkinden uygulamayı indirebilirsiniz.

* Eğer Türkiye tanımlı Apple Kimliği’nizden alışveriş yaptıysanız, mevcut Apple Kimliği’niz üzerinden Facebook Paper’ı indiremezsiniz. Bunun için yeni bir Apple Kimliği açmalı, App Store’unuzu ABD olarak ayarlamalı ve bu yeni açacağınız hesaba bir kredi kartı eklememelisiniz. Bu işlemlerden sonra App Store üzerinden veya aşağıdaki linkten Facebook Paper’ı indirebilirsiniz. Paper’ı indirdikten sonra bu işlemleri takip ederek ayarlarınızı eski haline getirebilirsiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir