Her Namazdan Sonra LanetHer Namazdan Sonra Lanet

Düşünsenize  birileri size her namazın ardından Lanet okuyor..Ne yapardınız? Nasıl karşılık verirdiniz ? Öyle ki o kişi öldü ardından ne yapardınız? Bakın İbn Arabî ne yapmış ?

İbn Arabî’ye Her Namazdan Sonra Lanet…!

Şam’da, İbn Arabî’yi sevmeyenlerden biri, her namazdan sonra bu büyük veliye on defa lanet okurdu. Bu olaydan İbn Arabî’nin de haberi olur, ancak hiç bir tepki vermez.

Bir süre sonra İbn Arabî’ye lanet eden adam ölür. İbn Arabî, hiçbir şey olmamış gibi adamın cenazesine katılır. Cenazenin defninden sonra bir dostunun evine giderek kıbleye müteveccih bir şekilde oturur. Zikir ve duâ ile meşgul olmaya başlar.

Dostu yemek zamanı yemek hazırlar, ancak İbn Arabî yerinden kalkmaz. Sadece namaz için yerinden kalkmakta ve yine kıbleye doğru yönelip tesbih çekmeye devam etmektedir. Bir süre sonra yüzü mütebessim ve içini sevinç kaplamış bir vaziyette kalkarak dostuna,

“Ben acıktım, bana yemek hazırlayın” der. Dostu merakla yemek hazırlamasına rağmen, neden yemediğini sorduğunda, İbn Arabî şu cevabı verir:

” Ben, bana lanet okuyan adamın ruhuna 70 bin kelime-i tevhid okumaya ve o affedilinceye kadar kıbleden yüzümü çevirmeyeceğime yemin etmiştim. “

Cevdet Kılıç-Bilgelik Hikayeleri

Nasıl Tevbe
Yaya Kalmış
Namazın Tesiri

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir