Cebindeki iphone Alev AldıCebindeki iphone Alev Aldı

Yanan cep telefonu haberlerinden bir yenisi daha Kanada’dan geldi..

Kanada’nın sınıra yakın eyaletinde Maine’de  Middle School of the Kennebunks’da ismi açıklanmayan bir kız çocuğunun cebindeki Iphone’un 1 Şubat 2014 günü ABD yerel saatiyle 07: 40’ta alev aldığı rapor edildi.

Cebindeki Iphone’un alev alması ile birlikte yere düşüp yuvarlanan kız çocuğuna ilk müdahale öğretmenden geldi. Olayı hafif derece yanıklarla atlatan çocuğun durumuna ilişkin olarak okul müdürü Jeff Rodman, ‘Daha önce insanların böyle bir şey gördüğünü sanmıyorum’ dedi.

Resmi Açıklama Henüz Gelmedi Yanıkların tedavisi için hastaneye götürülen kızın durumuna ilişkin acil sağlık hizmetleri bölüm başkanı Andrew Palmeri, telefonun gencin arka cebinde ezilmiş olduğunu ileri sürerek Iphone’un bu nedenle kısa devre yapmış olabileceğini kaydetti.Apple, olayla ilgili olarak henüz resmi bir açıklamada bulunmazken genç kızın hafif derecede yanmasına neden olduğu ileri sürülen Iphone’un modeline ilişkin net bir bilgi alınamadı. Kızın ağır yaralı olmadığı bilgisi ise sevindirici. Patlayan telefon görselden anlaşıldığı gibi Iphone 5 olma ihtimali oldukça yüksek.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir