Diş Ağrısında Evde Ne YapılabilirDiş Ağrısında Evde Ne Yapılabilir

Katlanamadığımız diş ağrıları hele birde zamansız saatte bir ağrı başladı ise doktora gidene kadar çekilmez ağrılar başlar. Ancak doğal lokal uyuştucu ile dişi uyuşturup ağrıyı dindirebilirsiniz.

Evde her mutfakta olan karanfil’in ağız kokusu önlemenin yanında , hafif şiddetteki diş ağrıları dindirme özelliğine sahip. Dr. Ömer Coşkun, karanfilin içinde bulundurduğu eugenol maddesinin hafif ve orta şiddette diş ile diş eti ağrılarına karşı lokal uyuşturucu olarak kullanılabileceğini söyledi ve sözlerine devam etti:

Dr. Coşkun, Karanfil, anti-mikrobik etki yapar. Karanfil, ağrı kesici ve mikrop öldürücü özelliği nedeniyle özellikle diş hekimliğinde faydalıdır. Karanfil tohumunun çürük dişin yakınında bir süre bekletilerek ya da karanfil yağının pamuğun üzerine damlatılarak ağrı hissedilen dişe bastırılarak lokal uyuşturucu yapılabileceğini belirtti. Karanfilin diş ağrılarının giderilmesine doğal bir çözüm olduğunu aktaran Dr. Ömer Coşkun, “Dişiniz ağrıdığı takdirde karanfil kullanın. En doğal yöntemlerden biri budur. Karanfil, ağrı kesici ve mikrop öldürücü özelliği nedeniyle özellikle diş hekimliğinde faydalıdır” dedi.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir