Yorulan Gözleri RahatlatmaYorulan Gözleri Rahatlatma

Günlük yaşamda yorulan gözlerinizi rahatlatmanın en kolay yolu gözlere yapılacak çay pansumanıdır. Çay pansumanı ile arpacık, çapaklanma, ağrı, sulanma, kirpik iltihabı ve göz nezlesinden kurtulabilinir…

Günlük hayatta iş nedeniyle bilgisayar başında uzun süre çalışmak zorunda olan kişiler, saatlerce gözünü kırpmadan oyun oynayan çocuklar sürekli gözlerinde ağrı ve sulanmadan şikayetçi olurlar. Uzmanlar, bu şikayetlerden kurtulmak ve makyaj yapan kadınların gözlerinin tam temizlenmesi için ılık çay ile yapılan pansumanın iyi geleceğini belirtiyor. Uzmanlar, çay dışında herhangi bir madde ile gözün temizlenmemesi gerektiği konusunda da uyarılarda bulunuyor.

Gözlere yapılacak pansuman için uzmanlar şu önerilerde bulunuyor:

“Çayı demledikten sonra 15 dakika soğumaya bırakın. Ilık olan çay ile en fazla 45 saniye kadar gözlerinizi temizleyin. Bu işlem ile gözleriniz dinlenecek, rahatlayacak ve ağrılardan kurtulacaksınız. Çayın içinde bulunan teofilin maddesi damarları genişleterek göz kanallarının rahatlamasını sağlar. Çayın demledikten sonra beklemesiyle içinde oluşan antiseptik maddeler de arpacık, çapaklanma, kirpik dibi iltihabı ve göz nezlesine iyi gelir”

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir