Sağlık Çalışanları Kurtuluş Parkı’nda YürüdülerSağlık Çalışanları Kurtuluş Parkı’nda Yürüdüler

Ankara’lı sağlık çalışanları obeziteyle mücadele için Kurtuluş parkında yürüdüler.

Kurtuluş Parkı’nda düzenlenen ‘Sağlık çalışanları sağlık için yürüyor’ etkinliğine Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan, Ankara Vali Yardımcısı Ayhan Çiftarslan, Ankara Halk Sağlığı İl Müdürü Prof. Dr. Mustafa Öztürk ile sağlık çalışanları ve aileleri katıldı.
Öztürk, Sağlık Bakanlığının 2014′ü ‘Sağlık için hareket’ yılı ilan ettiğini hatırlatarak, yıl boyunca etkinliklerin devam edeceğini belirtti.
Toplumun tüm kesimlerini farklı temalarla bir araya getirerek sağlıklı yaşam bilincini aşılamayı hedeflediklerini kaydeden Öztürk, şunları söyledi:
“Halkımızın, yaşam tarzları içerisinde sporun, yürümenin de yer almasını, sağlıklarına daha dikkat etmelerini istiyoruz. Asıl hedefimiz obezite, şişmanlıkla mücadele. Obezite başta kalp-damar hastalıkları olmak üzere diyabeti tetikliyor. Kendisi bir rahatsızlık olduğu gibi birçok rahatsızlığa da zemin hazırlıyor. Obezite insanlarda kanser daha fazla gelişiyor. Paralel olarak beslenme alışkanlığımızı da gözden geçirmeliyiz. Günün şartları değişiyor, artık bir tarım ülkesi değiliz. Koruma tedaviden öncelikli.”
Kurtuluş Parkı içerisinde bir süre yürüyüş yapan sağlık çalışanları, toplu fotoğraf çektirerek etkinliği sonlandırdı.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir