Facebook Yandex’e Tüm İzinleri VeriyorFacebook Yandex’e Tüm İzinleri Veriyor

Google’un alamadığı izinleri Rus tarayıcı Yandex aldı.

Facebook Google vermediği izinleri Yandex’e veriyor. Yandex, Facebook kullanıcılarının paylaştığı bilgilere ulaşmak ve bunların arasında arama yapabilmek için Facebook‘tan izini aldı. Aynı izinleri Google’da ismişti fakat Facebook Google için izin vermemişti.  Google’ı kendine rakip gören Facebook’un Google‘a izin vermezken Google’ın rakibi Yandex’e izin vermesi ise oldukça anlam içerikli oldu.

Yandex’in aldığı yetki ile  artık kullanıcıların herkese açık olarak yayınladıkları kişisel verileri ve paylaşımları arama sonuçlarında gösterebilecek. Böylece Yandex kullanıcıları aranan ifade hakkında çok daha zengin bir kaynak sahibi olacak. Facebook paylaşımlarında ve sohbetlerinde pek çok konu hakkında önemli veriler bulunabiliyor.

Bu anlaşma için Yandex ve Facebook arasında bir para alışverişi olup olmadığı bilinmiyor ancak Facebook’un bu anlaşma sayesinde Yandex kullanıcıları arasından trafik alması, Yandex’in de daha zengin ve keskin arama sonuçları vererek kullanıcılarını memnun etmesi bekleniyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir