Steam’e Türk Lirası Gelecek Mi?Steam’e Türk Lirası Gelecek Mi?

Steam Geliştirici Günleri kapsamında yaptığı duyurulara devam ediyor. Bu duyurulardan biri de bizleri ilgilendiriyor. Steam mümkün olduğu kadar ülkelerin para birimlerine destek vermek için çabaladığını açıkladı. Steam’İn yayınladı fotoğraf da yeşil renk ile belirtilen ülkelere 2014 ayı içerisinde yerel para birim desteğini getireceğini aktarıyor. 

Aynı fotoğraf karesi içerisinde 2014 yılı içerisinde yerel para birimi desteği sunulacak para birimleri arasında TL simgesini görememek biraz kafa karıştırıyor. Ancak güvenilir bir kaynaktan gelen bilgiye göre TL’nin 2014 yılı içerisinde destek sağlanacak para birimleri arasında olup olmayacağı kesin olmadığından dolayı son anda listeden çıkarılmış.

Bir diğer bilgiye göre ise de Steam’e Euro gelme ihtimali yok çünkü Valve’ın Türkiye de beraber çalıştığı kişilerin çalışmaları sonucunda daha önceden Türkiye’ye Euro getirilmemesi kararı alınmış. Bu nedenle eğer 2014 yılı içerisinde Steam e TL gelmez ise Dolar ile devam edilecek.

Steam’den direk Türk Lirası üzerinden oyun alışverişi yapmanın avantaj ve dezavantajları ise şöyle:

Steam Türkiye Cumhuriyetine vergi ödemeden kredi kartı ile online alışverişlerde otomatik olarak kur dönüştüren bir siteye dönüşebilir. Örnekleri mevcut. Öte yandan eğer Steam devletimize vergi verirse ki bunun anlamı da fiyatlarda artış gözlemlememize neden olması olacaktır.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir