Telefonunuzda Bu Uygulama Varsa Kesinlikle KaldırınTelefonunuzda Bu Uygulama Varsa Kesinlikle Kaldırın

Tüm Dünyayı ayaklandıran uygulama Google AppStore’dan kaldırıldı. Şayet sizinde Telefonunuzda ”Plastic Surgery” isimli uygulama var ise çocuklarınız görmeden uygulamayı telefonunuzdan kaldırın.

Yaş sınırı yeterli olmayan çocukların psikolojisini olumsuz yönde etkileyecek olan uygulamaya şikayet yağdı. Şikayetler, Twitter üzerinden hem de şirketlerin e-postalarına gönderilen şikayet mesajlarıyla yapıldı. Apple baskılara daha fazla dayanamayarak uygulamayı yayından kaldırdı. Daha sonra da Google, Play Store’da bulunan uygulamayı kaldırdı.

Apple ve Google’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama ise yapılmadı.

Uygulamanın İçeriği :

AppStore ‘daki Plastic Surgery isimli  uygulama oyuncular  doktor olarak obez olan bir kadının yağlarını liposakşın yöntemiyle alıyor ve sonunda ortaya Barbie formunda bir kız ortaya çıkıyor.

9 yaş sınırı bulunan uygulamanın kendini tanımladığı sayfa ise ayrıca tartışmalara neden olacak cinsten:

“Bu talihsiz kızın çok fazla kilosu var ve normal yollarla kilo verecek gibi de değil. Kliniğimiz bünyesinde liposakşın yöntemiyle onu çok daha ince belli hale getirmek mümkün. Tek yapmamız gereken problemli bölgeleri kesip fazlalıkları atmak. Ameliyata başlayalım mı doktor?”Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir