Soğuk Havada Akıllı Telefonlar Nasıl KullanılmalıSoğuk Havada  Akıllı Telefonlar Nasıl Kullanılmalı

Soğuk havalar teknolojik ürünleri tablet ve akıllı telefonların ekranlarını etkiliyor. Uzun süre soğuk havada kalan akıllı telefon/tabletlerde ekranda pikselleşmeler ve soluk renkler, şarj sürelerinin kısalması, işlem sırasında yavaşlama v.s. problemler görülebiliyor.

Akıllı cihaz pazarına satışa sunulan ürünlerin eksikliklerini görerek akılcı çözümlerle eksiklikleri gideren ve Türkiye de dahil 75 ülkede popülerlik kazanmış üretici devi Prestigio, akıllı telefon/tablet kullanıcılarını soğuğa karşı alınabilecek önlemlerden birkaç tanesini paylaştı.

1.Çantanızda taşıyın!

Akıllı telefon, tablet veya Ultrabook gibi hassas cihazların, daha sıcak ve darbelere karşı güvenli olan çantalarda taşınması öneriliyor.

2.Uyku Modu yerine cihazınızı kapatın!

Dizüstü bilgisayarınızı veya tabletinizi soğuk bir ortamda muhafaza etmek durumundaysanız, cihazı uyku moduna almak yerine kapatmanız öneriliyor. Böylelikle soğuk havanın, donanım bileşenlerine zarar vermesi engellenmiş oluyor.

3.Cihazınızı açmadan önce bir süre bekleyin!

Cihazınız gün boyunca çok soğuk bir yerde kaldıysa, donanım kartı üzerindeki donmuş tabakanın sıvıya dönüşerek iletken hale gelmemesi için önce oda sıcaklığına gelmesini sağlayın, sonra açın.

Akıllı telefonunuzu gün içinde aktif kullanıyorsanız ve soğuk bir ortamda çalışıyorsanız, görüşmelerinizi kulaklıkla yapmanız öneriliyor. Böylelikle akıllı cihazınız sıcakta korunurken aynı zamanda elinizde tutmaktan kurtulabilirsiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir