Kulağından Hamam Böceği ÇıktıKulağından Hamam Böceği Çıktı

Avustralya’da yaşanan olay akıllara durgunluk veriyor. Kulağındaki ağrılar ile uyanan Hendrik Helmer isimli kişi kendi yöntemi ile böceği çıkartamayınca doktora giden Helmer, doktorların da kulağına yağ dökmesi ile böcek daha derinlere inince Tıbbi müdahale ile çıkartıldı.

Avustralya’nın Darwin kentinde doktorların ‘ilk olduğunu’ belirttiği tuhaf bir olay yaşandı. Kulağındaki dayanılmaz acıyla uyanan Hendrik Helmer, uyurken kaçtığını düşündüğü ‘küçük böceği’ çıkarmak için ilk önce elektrik süpürgesi kullandı. Çabası başarısız olan Helmer, daha sonra kulağına su fışkırtarak böceği çıkarmak istedi ama yine başarılı olamadı.

ABC haber sitesine, “Zehirli bir örümcek olmaması için dua ettim. Beni ısırmadan kulağımdan çıkarmaya çalıştım” diyen Helmer, daha sonra arkadaşıyla hastaneye gitti.

Doktorların kulağına sıvı yağ dökmesi sonucu kulağın içinde iyice derinlere inen ve can çekişerek ölmeye başlayan böcek, Helmer’ın acısını daha da artırdı. Sonunda, bir hemşire forsepsle böceği çıkardı.

Son müdahalenin ardından, Helmer’ın kulağına giren böceğin 2 santimetre uzunluğunda bir hamam böceği olduğu anlaşıldı.

Doktorlar ilk kez bir hastanın kulağından hamam böceği çıkardıklarını söylerken, Helmer, arkadaşlarının kulaklık takarak uyumaya başladığını belirtti.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir