Siyatik Ağrısı İçin Ev İlaçlarıSiyatik Ağrısı İçin Ev İlaçları - www.inanankalpler.net

Vücuttaki en büyük sinir olan siyatik siniri sıkıştığında oluşan ağrı siyatik ağrısıdır.

Genellikle fizik tedavi, steroid enjeksiyonu ve hatta sorunu hafifletmeye yardımcı olmak için ameliyat gibi başka tedaviler önerilebilir. Normalde doktorlar, ağrının gidip gitmeyeceğini görmek için en az iki hafta beklemenizi tavsiye ederler.

Bununla birlikte, siyatik ağrınızı doğal ilaçlar kullanarak dindirmek mümkündür. İşte size siyatik sinirinizde ağrı yaşıyorsanız denemeniz gereken birkaç şey var.

Siyatik Ağrısına Ne İyi Gelir?

Siyatik Ağrısı İçin Doğal Tedaviler:

Sıcak kompres

Siyatik sinirinizdeki ağrıyı azaltmak için kullanabileceğiniz en kolay çözümlerden biri, etkilenen bölgeye sıcak veya soğuk kompres uygulamaktır. Soğuk veya ılık sıcaklık, ağrıyı hafifletmek için kasların ve sinirlerin rahatlamasına yardımcı olur.

Masaj

Siyatik sinirinizdeki ağrıyı hafifletmeye yardımcı olan bir başka doğal ilaç, ona bir masaj yapmaktır. Etkilenen bölgeye gevşetici uçucu yağı olarak lavanta yağı kullanın ve nazikçe masaj yapın. Bu, esansiyel yağın siyatik sinir ağrısını azaltabilen anti-enflamatuar özelliklere sahip olması nedeniyle problemi hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Esneme egzersizleri

Kalçalarınızı ve bacaklarınızı, özellikle de kaslarınızı güçlendirmek için uylukların arkasında bulunan kaslar olan hamstringleri açmak üzere tasarlanmış belirli uzanmalar vardır. Bunu, terapistinizle, hissettiğiniz acıyı azaltmak için kasları nasıl en iyi şekilde gerebileceğiniz üzerine konuşabilirsiniz.

Zerdeçal

Siyatik sinir ağrısı ile başa çıkmanıza yardımcı olabilecek bir başka olası tedavi zerdeçaldır. Yapmanız gereken tek şey bir bardak sütle bir çay kaşığı zerdeçal eklemek ve hatta bir tarçın çubuğunu da eklemek. Malzemeyi kaynatın. Tatlandırmak için biraz bal ekleyin ve günde en az bir kez için. Zerdeçal, sıkıştırılmış siyatik siniriniz nedeniyle hissettiğiniz ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilecek inflamasyonu azaltma yeteneği ile bilinir.

Siyatik ağrıları zaman zaman etrafta dolaşmanızı zorlaştırır. Bu doğal ilaçlar, kaslarınız üzerinde kontrolü yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir, böylece normalde bir kez daha fonksiyon sağlayabilirsiniz.

 

Kas Ağrısına Doğal Çözüm – Karpuz Suyu

Limon Kabuğu İle Eklem Ağrısından Kurtulabilirsiniz

Tendonlara Zarar Veren Alışkanlıklar

Tendinit Tedavisi İçin Doğal İlaçlar

Diz Ağrısına Neden Olabilecek Alışkanlıklar

Kasları Gevşetmenin Doğal Yolları

Kırık Kemikleri İyileştiren Gıdalar Nelerdir?

2 Yorum

  1. Hayri Dereli 16 Aralık 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir