Alerjik Rinit İçin Ev İlaçlarıAlerjik Rinit İçin Ev İlaçları - www.inanankalpler.net

Alerjik rinit, gözlerin sulanmasına, burun akıntısına ve bir iki dakika boyunca durmadan hapşırmaya sebep olan rahatsız edici bir durumdur.

Alerjik rinit; evcil hayvanlar, polen, kötü hava koşulları, sigara dumanı ve hatta toz akarları tetiklenebilir. Özellikle ailede alerjik reaksiyon öyküsü olduğunda, bu durumda bazı kişilerde alerjik rinite yatkınlık vardır.
Her ne kadar anti-histamin gibi bu durumu rahatlatabilecek ilaçlar olsa da, ev ilaçları da kullanılabilir.

İşte alerjik rinit için yararlanabileceğiniz bazı ev ilaçları

Alerjik Rinit İle Mücadele Edebileceğiniz Ev İlaçları

Alerjik rinit zaman zaman tetiklenebilir, ancak iyi bu doğal çözümler, rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Zencefil

Taze Zencefil - www.inanankalpler.net

Zencefil, alerjik reaksiyonunuzu ve burun akıntısı, baş ağrısı ve burun tıkanıklığı gibi belirtilerinizi azaltabilen anti-inflamatuar, antibakteriyel ve bağışıklık güçlendirici özellikler içeren doğal bir antihistaminik tedavidir. Rahatlama sağlamanıza yardımcı olması için bu baharatın küçük bir parçasını çiğneyebilirsiniz.

Elma sirkesi

Elma Sirkesi - www.inanankalpler.net

Elma sirkesinin, antihistamin ve antibiyotik özellikleri, alerjik rinitiniz için iyi bir tedavi şeklidir. Bu tedaviyi uygulamak, semptomlarınızın yoğunluğunu en aza indirmeye yardımcı olabilir.
Sadece bir bardak ılık suya bir çay kaşığı  organik elma sirkesi ekleyin, biraz limon suyu ve tatlandırmak için bal ekleyin ve günde 3 kez için.

Probiyotikler

Yoğurt - www.inanankalpler.net

Probiyotik içeren yiyecekleri yemek, sisteminizdeki bağırsak florasının stabilize edilmesine yardımcı olduğu için şiddetle tavsiye edilir. İyi ve kötü bakterilerin dengesizliği olduğunda, bağışıklık sisteminiz sizi tehlikeye atabilir ve alerjik rinit gibi çeşitli solunum sorunlarına maruz kalabilirsiniz. Yoğurt ya da fermente gıdalar yemek bağırsak florasını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Sarımsak

Sarımsak - www.inanankalpler.net

Sarımsakta bulunan quercetin, alerjik rinitiniz varsa faydalı olabilecek doğal bir antihistaminik görevi görür. Sarımsağın bir diğer artısı ise, antibakteriyel, antibiyotik ve antiviral özelliklere sahip olmasıdır. Alerjik rinitin etkilerini hafifletmek için günde 2 ila 3 parça çiğ sarımsak çiğneyebilirsiniz. Ya da yemeklerinizin içine  ekleyebilirsiniz.

Kış Alerjilerinin Belirtileri Ve Alınması Gereken Önlemler

Bahar İle Birlikte Alerjide Geliyor

Polen Alerjisinden Nasıl Korunulur?

2 Yorum

  1. Kerem Soylu 11 Kasım 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 11 Kasım 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir