Boğaz Ağrısının Nedenleri Ve Doğal ÇareleriBoğaz Ağrısının Nedenleri Ve Doğal Çareleri - www.inanankalpler.net

 

Boğaz ağrısı; boğazda ağrı veya tahrişe neden olur. Soğuk algınlığı ve öksürük, boğaz ağrısı belirtileri ve semptomlarıdır. Özellikle yeme, içme ya da konuşma sırasında, kişiye rahatsızlık verir.

Boğaz Ağrısının Nedenleri:

Boğaz ağrısı sayısız nedeni vardır. Krup (yalancı kuşpalazı), suçiçeği, kızamık, difteri, boğmaca ve bakteriyel enfeksiyon; alerjenler, kuru hava, sigara içme veya sigara dumanına maruz kalma, aşırı konuşma ve reflü hastalığı gibi nedenler boğaz ağrısına sebep olabilmektedir.

Boğaz Ağrısı İçin Evde Yapılan Doğal İlaçlar Nelerdir?

Bakteriyel olan boğaz ağrısı antibiyotiklerle (hekimin tavsiyesine göre) tedavi edilebilirken, bazı ev ilaçları da bu durumu tedavi etmek için yapılabilir.

Boğaz Ağrısına Karşı Doğal Çareler:

Tuzlu Su Gargarası

Tuzlu su boğaz ağrısı için bilinen çözümlerden biridir. Boğaz ağrısı çekiyorsanız; mukoza zarlarındaki hücreler şişmiş ve iltihaplanmıştır. Tuzlu su ile gargara yaparak şişmeyi azaltırsınız, çünkü birincil işlev tuzları şişirir ve bu da şişmiş hücreyi küçültür ve acıyı hafifletir. Buna ek olarak, tuzlu su, aşırı bir mukusun yıkanmasına yardımcı olmakta ve bu da, burundan uygun şekilde boşaltılmasını sağlamaktadır.

Bal

Bal boğaz ağrısı için başka bir çaredir. Çalışmalar, balın gece öksürüklerini normal öksürük bastırıcılardan daha iyi olduğunu keşfetti. Ayrıca, bazı çalışmalar çok etkili bir şekilde balın yara iyileşmesini desteklediğini ve bunun da boğazın iyileşmesini destekleyebildiğini öğrendi.

Acı sos

Boğaz ağrısı veya boğaz ağrısı için bir çare ilaç çare sıcak sosdur. Biberde ağrı ve enflamasyonun azaltılmasında yardımcı olan capsicum vardır.

Elma sirkesi

Bakteriler ve virüsler boğaz ağrısı için potansiyel nedenler olduğu için, elma sirkesi durum için başka bir çözümdür. Sirke boğazda bakterileri öldürmek ve boğaz için tahriş edici olabildiği salgıları gevşeyebilen asidin zayıf bir formudur.

Boğaz ağrısı tüberküloz veya kalp hastalığı kadar şiddetli değildir, ancak bir enfeksiyonun belirtileri ve semptomlarının bir parçası olabilir ve aynı zamanda kişiye rahatsızlık verir. Bu nedenle, ev ilaçları ile boğaz ağrısını yönetmek ve uygun değerlendirmek gerekmektedir.

 

Boğaz Kaşıntısı Ve Kuru Öksürük İçin 7 Doğal Tedavi

Bal İle Göğüs Tıkanıklığı Ve Öksürükten Kurtulun

Evimizde Bulunan 10 Doğal Antibiyotik

Boğaz Ağrısı İçin Doğal Gargara

Turp İle Göğüs Tıkanıklığından Kurtulun

2 Yorum

  1. Merve Aymak 8 Ekim 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 10 Ekim 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir