Taze Portakal Suyunun Faydaları Nelerdir?Taze Portakal Suyunun Faydaları Nelerdir - www.inanankalpler.net

Kış mevsimi yaklaşıyor. Kışın sevilen meyvelerinden olan portakalın suyu bir çok rahatsızlığı önlüyor ve şifa veriyor.

Taze portakal suyu, bilinen bir sabah içeceğidir. Sadece ferahlatıcı değil, aynı zamanda pek çok besin faydası da sunuyor.

Portakal suyu  besin maddeleri ile doldurulur ve kalorisi düşüktür.

Portakallar antioksidan ve antienflamatuar etkileri olduğu bilinen 60’dan fazla flavonoid ve 170’in üzerinde farklı fitokimyasal içerir. Aşağıdaki sağlık faydaları listesi düzenli olarak daha fazla portakal suyu ve portakal tüketmeyi düşünmenizi sağlayacaktır.

Taze Portakal Suyunun Sağlık İçin Faydaları:

Portakal Suyunun Faydaları Nelerdir? Taze Portakal Suyunun 5 Önemli Faydası… 

1. Kalp Sağlığı

Portakal suyunun bir başka önemli faydası, kalp bozukluklarının önlenmesine yardımcı olmasıdır. Hesperidin, arterlerin yakındaki hücrelerin sağlığının iyileştirilmesi yoluyla tıkanmasını önlemeye yardımcı olan bitki bazlı bir madde olarak bilinir.

Portakallar yeterli miktarda hesperidin içerir . Bu nedenle, 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu içmek kalp krizi riskini azaltır.

2. Kan basıncını düşürür

Portakal suyunda bulunan Hesperidin bir antioksidandır, bu da vücudunuzu kansere ve hastalıklara karşı korumaya yardımcı olduğu anlamına gelir. Ancak, bu suda çözünebilir bitki bileşiği ayrıca küçük kan damarlarının işlevini ve aktivitesini de etkiler.

Bu, bir bütün olarak kan basıncı üzerinde bazı önemli etkiye sahip olabilir ve bu çalışma, bu güçlü antioksidanı, kardiyovasküler hastalıkların azalması ve genel tansiyonun azalması ile ilişkilendirdi.

3. Kanseri Önler

C vitamini bir antioksidan ve çeşitli kanser türlerine karşı koruma görevi görür. Portakal suyunun sağlıklı hücrelere ait DNA’ların kanserli olanlara dönmesini engellemenin nedeni budur.

Ayrıca, portakal suyu ayrıca, tümörlerin büyümesini azaltan önemli bir antioksidan olan hesperidin içerir. Portakal suyunun kanserlerin önlenmesinde tam etkilerinin doğrulanmasından önce daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen; Antioksidan, özellikle kolon kanseri olmak üzere birçok kanser türünü önlemektedir.

4. Böbrek Taşlarını Önler

Böbrek taşı çok acı verici bir durum olduğu için bilinir, bu nedenle, eğer onlarla savaşmak istiyorsanız, biraz portakal suyunu yudumlamanızı tavsiye ederim.

Portakal suyu, böbrek taşı riskini azaltmaya yardımcı olduğuna inanılan sitrat ve sitrik asit içerir. Ayrıca, potasyum sitrat genellikle tedavi için böbrek taşı hastalarına reçete edilirken, portakallar içindeki sitrat içeriğinin benzer etkilere sahip olduğu bildirilmiştir.

5. İnmeyi Önler.

Kadınlar için düşük iskemik inme riskini yardımcı olabilir, örneğin portakal ve greyfurt gibi turunçgiller mevcut olan bir bileşiğe yüksek miktarda alıcı.

En fazla miktarda narenciyeyi tüketenler, en az tüketen kadınlara oranla % 19 daha düşük iskemik inme riskine sahiptir.

Limon Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Kas Ağrısına Doğal Çözüm – Karpuz Suyu

Erik Suyunun İnanılmaz Faydaları Nelerdir?

Salatalık Suyu Tansiyonu Düşürür Mü?

Alzheimera Karşı Maden Suyu İçin

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir