Kırmızı Biber Yemek İçin 7 NedenKırmızı Biber Yemek İçin 7 Neden - www.inanankalpler.net

Kırmızı biber muhteşem rengi baş döndürücü görünürler. Salatalar, pizzalar, makarnalar, omletler, tavuk yemekleri, et yemeklerinde ve daha pek çok alanda kullanılan sağlık deposu bir sebzedir.

Gelin kırmızı biberin bir diğer adı ile kapya biberin sağlık için faydalarına bir göz atalım:

Kapya Biberin Sağlık İçin Faydaları Nelerdir? Kırmızı Biberin  7 Faydası…

Kilo Vermenize Yardımcı Olur.

Uzun bir süre daha dolgun hissetmenizi sağlayan lif ve su içerir. Kırmızı biber, sindirim sisteminizin daha verimli çalışmasına yardımcı olur ve uzmanlar ayrıca metabolizmayı güçlendirici bir etkiye sahip olduklarını söylemekteler.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir.

Soğuk algınlığı, grip ve diğer enfeksiyonlarına sık mı yakalanıyorsunuz? Belki zayıf bir bağışıklık sisteminiz var.

Kırmızı biber bağışıklık sisteminizi oluşturmaya yardımcı olduğu bilinen bir besin olan C vitamini ile yüklüdür.

Yemeklerinize ekleyerek daha lezzetli ve besleyici bir hale getirirken bağışıklık sisteminizi de güçlendirin.

Genç Görünmenizi Sağlar.

Cildinizde çeşitli yaşlanma belirtilerini önler. Kırmızı biber, C vitamini, cilt için iyi olan bir tür antioksidan içerir. Bu besin, cilt hücrelerinizi, zararlı serbest radikaller tarafından zarar görmekten korur ve kolajen sentezinde yardımcı olur.

Keskin Görüş Sağlar.

Sağlıklı gözler için gerekli olan A vitamini ile doldurulur.Diyetinize daha fazla kırmızı biber eklenmesi, gözsağlığı için çok faydalıdır. Ayrıca görüşünüzün keskin olmasını sağlamanın harika bir yoludur.

İltihaplardan Korunmaya Yardımcıdır.

Enflamasyon, obezite, diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastalığı, artrit, osteoporoz ve kanser gibi bir dizi korkunç sağlık sorununa bağlıdır. Kırmızı biberlerdeki antioksidanlar ve kapsaisin, inflamasyonu azaltarak durumla ilişkili çeşitli hastalıkların riskini düşürür.

Toksinleri Atmayı Yardımcıdır.

Kırmızı biberlerin içinde biriken toksinleri nötralize etmede son derece etkili olan birkaç şey vardır. İlk olarak, vücudu toksinlerin temizlenmesi için lifler içerirler. İkincisi kırmızı biberler, vücudunuzdaki zehirli molekülleri etkisiz hale getirmeye yardım ettiği bilinen kükürt bileşikleri içerir.

Sinir Sisteminiz İçin İyidir.

Kırmızı biberlerdeki B6 vitamini (piridoksin) uygun beyin gelişimi ve işleyişi için çok önemlidir. Besleyici vücudunuzun nöron ileticileri, beyin hücrelerinin birbirleri boyunca sinyalleri taşımasına yardımcı olan kimyasallar üretmesine yardımcı olur. Söz konusu vitamin, ruh halinizi ve vücut saatinizi düzenlemek için de iyidir.

Kırmızı Biber İle Yapılan Tariflerimiz…

Peynirli Közlenmiş Kırmızı Biber Kızartması

Etli Kırmızı Biber Dolması

Közlenmiş Biber Yatağında Kıymalı Köz Patlıcan

Bulgurlu Mercimek Salatası

Yumurtalı Biberli Patates Tarifi

Şehriyeli Biber Çorbası

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir