Sağlık İçin Bitkisel Çay İçmek İsteyenlere 5 SeçenekSağlık İçin Bitkisel Çay İçmek İsteyenlere 5 Seçenek - www.inanankalpler.net

Günümüzde insanlar bitkisel çay içmenin sağlığa daha fazla yarar sağlamaya başladığını görüyorlar.

Araştırmalarda tohumların, yaprakların, kabukların ve köklerin infüzyonu olan bitkisel çayların, genel sağlığınızı artırabilecek çeşitli vitaminler ve mineraller içerdiği bulunmuştur. Bitkisel çaylardan içmeyi isteyenler için beş seçenek var.

Bitkisel Çay İçmek İsteyenlere  Önemli 5 Bitkisel Çay

1- Papatya çayı

Papatya Çayı - www.inanankalpler.net

Geceleri uyumakta zorlanıyorsanız, papatya çayı içmek, sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etkiye sahip olduğu için size yardımcı olabilir. Ayrıca, sindirime yardımcı olabileceği için bir yemekten sonra içmek için iyi bir seçimdir.

Papatya çayı için bir başka özelliği ise; öksürük ve soğuk algınlığı yatıştırmaya yardımcı olabilir.

2- Kuşburnu çayı

Kuşburnu Çayı - www.inanankalpler.net

Bu özel bitkisel çay, C vitamini içeriği ile iyi bilinir. C vitamini, bağışıklık sisteminize cilt ve dokunun sağlığınızı iyileştirmenin yanı sıra bir destek sağlamasından sorumlu olduğu için vücut için gerekli bir besin maddesidir.

Kuşburnu, yeterli C vitamini bulundurmanın yanı sıra, böbreküstü bezlerinin son derece iyi çalışacak olmasıdır. Sağlığınızın istediğiniz kadar iyi olmadığını düşünüyorsanız, kuşburnu çayı içebilirsiniz.

3- Yeşil çay

Yeşil Çay - www.inanankalpler.net

Yeşil çay, piyasadaki en popüler bitki çayıdır çünkü  kilo kaybı ile bağlantılıdır ve vücuttaki toksinleri temizleyerek tüm yanlış yerlere yağ birikmesini önler.

Birçok kişinin yeşil çay içmeyi tercih etmesinin bir başka nedeni de cildin iyi olması. Sivilceler, kırışıklıklar veya yaşlanmanın diğer belirtileri gibi cilt lekelerinden muzdarip olmuşsanız, yeşil çay içmek, çayın toksinleri emmesi ve bağırsaklardan vücuttan alınmasını sağlayarak görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

4- Zencefil çayı

Zencefil Çayı - www.inanankalpler.net

Sık sık sindirim sorunları ile boğuşanlar için, zencefil çayı içmek  bitkisel çaylar listesinin üstünde olmalıdır.

Zencefil mide, mide bulantısı ve hatta kusmayı tedavi etmede etkilidir.

Zencefil çayı yapmak için, sıcak suda 10 ila 15 dakika daha zencefil kökü kaynatın ve ardından güçlü bir karışım için biraz bal ve taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Elbette, bu içecekle herhangi bir sağlık sorununu halledebileceksiniz.

5- Nane çayı

Nane Çayı - www.inanankalpler.net

Gaz ya da şişkinlik, özellikle mide sorunlarına sebep bazı rahatsızlıkların varsa; nane çayı içerek tedavi edilebilirsiniz.
Bu çay ayrıca kas spazmlarının yanı sıra bulantıları tedavi etmek için de iyidir.

Nane çayı hakkında harika olan şey, bitkinin bahçenizde kolayca yetiştirilebilmenizdir. Aslına bakarsanız, taze nane çayı yapmak günlük işlerden ara vermeniz gerektiğinde yapabileceğiniz en iyi şeylerden sadece biridir.

 

Demir Eksikliği Tedavisine Destek Olan Bitkisel Çaylar

Tansiyonunuzu Hibiskus Çayı İle Düşürün.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir