Kas Ağrısına Doğal Çözüm – Karpuz SuyuKas Ağrısına Doğal Çözüm - Karpuz Suyu - www.inanankalpler.net

Yürüyüşe çıkmak, spor yapmak ve bahçe işleri ile uğraşmak kaslarınızı çalışmasına yardımcı olur. Kasları hareket ettirmek ne kadar güzel hissettiriyor değil mi?

Fakat kaslarınızın gün içerisinde yaptığınız aktiviteler sonrasında bir sonraki gün ağrı yapabilir.  Kas ağrısı için ne yapmalısınız? Bu ağrıları yaşamamanın bir yolu olsaydı.

Yapılan bilimsel bir çalışma var diyor… Ve sadece basit ve ekonomik değil, aynı zamanda lezzetli.

Kas Ağrılarını Geçiren Gizli Formül : Karpuz Suyu.

Karpuz kas ağrısı için doğal ilaç mıdır?

Araştırmacılar, karpuzun egzersiz sonrası kas ağrıları için etkili bir ağrı kesici olduğunu keşfettiler.

Yazın en serinletici ve en lezzetli meyvesi olan  karpuzun çoğunlukla su ve doğal şeker içeriğine sahip olmasına rağmen, aslında oldukça besleyicidir. Karpuz, A ve C vitaminlerini yüksek oranlarda içermekle beraber antioksidan olan likopen içerir.

Ayrıca böbreklerin sağlığı için kullanılan bir amino asit olan L-citrulline sağlayan birkaç gıdadan biridir. Bu, kasların kendini daha hızlı onarmasına yardımcı olur.

Araştırmacılar, L-sitrulinin  performansın artırılmasından ve iyileşme süresinin azaltılmasından sorumlu olan besin olduğuna inanıyorlar.
L-sitrulin ile ilgili daha önceki araştırmalarda, antioksidan özelliklere sahip olduğunu, atletik performansı artırmanın ve kas protein sentezini artırma potansiyelini göstermiştir.

L-sitrulin, potansiyel bir performans sınırlayıcı olan laktik asidin çıkarılmasını hızlandırarak performansı arttırdığı düşünülmektedir. Gerçekten de, egzersizden bir saat önce karpuz suyu tüketen  denekler ile hiç karpuz suyu içmeyenlere göre daha az kas ağrısı olduğunu  tespit edilmiştir.

Ayrıca önceki araştırmalarda karpuzun da LDL (“kötü” kolesterol) birikimini sınırladığı ve kilo alımını kontrol ettiği görülmüştür.

Bir dahaki sefere çok yoğun bir antrenman egzersizi için gittiğinizde, karpuz suyu içip ya da sadece doğal olarak karpuz yiyin. Ertesi gün antrenman sonrası kas ağrısı yaşamadığınızı göreceksiniz.

Bununla birlikte, karpuz tüketimini aşırıya kaçmayın, çünkü fazla fruktoz vücudunuz için iyi olmaz.

Karpuzun diğer faydaları için TIKLAYIN….

2 Yorum

  1. Kerim Karslı 4 Ağustos 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 4 Ağustos 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir