Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır?Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır - www.inanankalpler.net

Sakız çiğnemek, yemek yeme isteğinizi hafiflettiği için iştah kesici olmaktadır. Ayrıca, bir sakız çiğnerken üretilen tükürük, mide asid düzeylerinin korunmasına yardımcı olduğundan sindirime de yardımcı olur.

Yemeklerden sonra sakız çiğnemek dişlerin çürümesini de önler. Çiğneme sakızlarının da bir kişinin vücudundaki uyanıklığı arttırdığı ve aynı zamanda anksiyete ve stres seviyelerini azalttığı bilinmektedir.

Ama sakız bazen size sorun olabilir. Eğer sakız saçınıza veya giysilerinize yapışırsa, onu çıkarmanız gerçekten çok zor olacaktır.Ancak, basit ev ilaçlarını kullanarak yapışan sakızdan kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?

Hele ki sakız saçınıza yapışmışsa daha zor olmaktadır? Evde basitçe sakızı saçınızdan nasıl çıkaracaksınız?

Saçlarınıza yapışan sakızı çıkarmanın püf noktaları:

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır? Saça Yapışan Sakız Çıkarmak İçin Püf Noktaları:

1. Buz

Saçlarda yapışan sakızdan kurtulmanın en kolay ve hızlı yollarından biridir. Sadece bir buz küpünü bir beze sarın ve saçınıza koyun. Sakız soğuduğunda, elinizle çıkarmaya çalışınız çünkü soğuk sakızları çıkarmak oldukça kolaydır. Bu çare ayrıca ayakkabılar, giysiler ve halılara yapışan sakızları çıkarmak için de kullanılabilir.

2. Fıstık Ezmesi

Saçınıza yapışan bir türlü çıkmayan sakızdan kurtulmak için fıstık ezmesini de kullanabilirsiniz. Saçınıza yer fıstığı yağı sürün ve istenen sonuçları elde etmek için musluk suyu altına iyice durulayın.

3. Pişirme Yağı

Çiğneme sakızı kaldırmak için herhangi bir yemeklik yağ kullanabilirsiniz (soya fasulyesi, kanola, yer fıstığı yağı, hardal vb.). Tek yapman gereken, yağı sakız yapılan bölgeyi ovalamak. Bir tarak veya parmak yardımı ile onu zıt yönde sürerek çıkarmaya çalışın.

4. Sirke

Beyaz sirke, yapışmış sakızları çıkarmak için kullanışlı bir çözümdür. Bu ürün sakız ve saç, giysi, ayakkabı vb. Çok kolay bir püf noktası sakız üzerinde sıcak sirke dökün ve ardından diş fırçası ile hafifçe ovun.

5. Yumurta Akı

Yumurta beyazlarının kıvamı, sakızın saç ve kıyafetlerden yapışmasını emecektir. Yumurta akılarını çırpın ve etkilenen bölgeye köpüğü uygulayın, birkaç saniye bekletin ve sonra da çıtır çıtır ile birlikte yumurta akını çıkarın.

6. Mayonez

Saç, ayakkabı veya kıyafetlerden sakızı çıkarmak için başka etkili bir çözümdür. Biraz mayonez alın ve sakızın saklandığı alanın üzerine uygulayın. Dişli tarak yardımıyla sakız kalıntısını çıkarın.

İlgili Püf Noktaları….

Giysilere – Kumaşa Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır?

Ayakkabının Altına Yapışan Sakız Nasıl Temizlenir

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir