Kasları Gevşetmenin Doğal YollarıKasları Gevşetmenin Doğal Yolları - www.inanankalpler.net

Sürekli oturan bireylerde olabildiği gibi çok hareketli olan bireylerinde karşılaştığı kas sıkılığını doğal yöntemler ile gevşetebilirsiniz.

Sıkı kasları gevşetmek için kullanabileceğiniz birçok tedavi türü vardır. Bu tedaviler aynı zamanda rahatlamada sağlayabilir.

Çok sıkı kasları gevşetmek için bu tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz…

Sıkı Kasları Gevşetmek İçin Doğal 5 Yöntem.

1- Uzatmak

Germek , uzatmak kaslarınızdaki ve bağ dokularındaki gerginliği hafifletmenin en uygun yoludur. Gerilmenin etkili olabilmesi için önce kaslarınızın ısınması gerekir. Sadece sıkı olduğunu düşündüğünüz kasları değil, eklemleriniz üzerinde çalıştığınızı unutmayın. En iyi şekilde yararlanmak için kasları 15 ila 60 saniye veya daha fazla tutun.

2- Meditasyon

Sıkı kasları gevşetmenin bir başka etkili yolu da meditasyon yapmaktır. Kaslarınızın gerilme – sıkışmasına aşırı stres neden olmaktadır. Meditasyon sayesinde, stresi vücudunuzdan temizleyebileceksiniz ve böylece kaslarınızın gevşemesini sağlayacaksınız. Maksimum fayda sağlamak için sabah erken ya da yatağa gitmeden önce yapmalısınız.

3- Masaj Yaptırın.

Masaj yaptırmanın, gergin kasların tedavisinde etkili bir araç olduğunda şüphe yoktur. Masaj salonuna düzenli olarak gidemezseniz, kendi kendinize masaj yapabilirsiniz. Sadece rahatça oturabileceğiniz alanınızı hazırlayın. Vücudunuza masaj yaparken bir masaj yağı veya uçucu yağ kullanın.

4- Derin nefes

Kasların sıkışma eğiliminin bir başka nedeni de, doğru şekilde nefes almamanızdır. Hızlı ya da sığ solunum, kaslarınızda gerginliğe neden olabilir, bu nedenle bunu hafifletmenin en iyi yolu, derin nefes almaktır. Uzun ve sabit bir nefesle odaklanarak başlayın. Nefes almanız için endişelenmemelisiniz çünkü vücudunuz size nasıl derinden nefes almanız gerektiğini söyleyecektir.

5- Kasları ısıtın.

Herhangi bir kas terapisi yapmadan önce, kaslarınızı ilk önce daha esnek hale getirmek ve gerilmeye daha iyi tepki vermek için ısıtmanız en iyisidir. Tempolu yürümek, hızlı koşmak, sıcak küvetler ve buhar odaları gibi hafif egzersizler yapabilirsiniz. Buradaki fikir, kaslarınızı sıcak ve sıkı kasları hafifletmek için masaj yapmaya hazır hale getirmektir.

 

Limon Kabuğu İle Eklem Ağrısından Kurtulabilirsiniz

Diz Ağrısına Neden Olabilecek Alışkanlıklar

Tendinit Tedavisi İçin Doğal İlaçlar

Tendonlara Zarar Veren Alışkanlıklar

Ganglion Kisti Nedir – Ganglion Kisti Belirtileri Ve Tedavi

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir